Uncategorized

Trądzik a stres

Czy wyobrażaliście sobie kiedyś sytuację, w której lekarza zakazuje wam całkowite stresowanie się, gdyż może to pogorszyć wasz stan? W przypadku trądziku, jest to możliwe, bowiem (choć nie wszyscy o tym wiedzą i zdają sobie z tego sprawę) nadmierny stres może sprzyjać rozwojowi choroby.

Ale już na początku warto pocieszyć załamanych – stres nasila zmiany trądzikowe tylko w pojedynczych przypadkach, więc wcale nie jest pewne, że to właśnie nerwy spowodowane jutrzejszym egzaminem wpłyną na ilość twoich pryszczy. Jak jednak się dzieje, że stres ma jakikolwiek wpływ na trądzik? Odpowiedź jest prosta – kortyzol. jest to hormon, który w dodatkowo dużych ilościach jest produkowany w sytuacjach stresowych i to właśnie on odpowiada za potencjalne pogorszenie się trądziku.

Tak więc absolutnie właściwym sposobem na trądzik jest redukcja stresu, gdyż całkiem możliwe, że to właśnie jest powód do zmartwień któregoś z was. Jest tylko jeden niewielki problem wynikający z tej sytuacji – jak tu się nie stresować? Na to pytanie nie będę teraz szukał odpowiedzi, bo chyba bym jej nie znalazł, ale sądzę, że znajdą się tacy, którym się ta sztuka uda – oni z pewnością problemy z cerą chociaż trochę zmniejszą.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczmy je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *