Uncategorized

Leczenie trądziku u kosmetyczki?

Trądzik to dolegliwość skórna, która potrafi dać w kość niejednemu nastolatki, i niejednej dorosłej osobie. Winę za taki stan ponoszą przede wszystkim androgeny, czyli hormony płciowe. Ich nadmierna aktywność powoduje zwiększenie wydzieliny gruczołów łojowych, co w konsekwencji prowadzi do powstawania zmian skórnych. By pozbyć się tego nieestetycznego i uciążliwego problemu, wiele osób stosuje kosmetyki, jeszcze inne decydują się na wizytę u dermatologa. A jeszcze inni decydują się na leczenie trądziku u kosmetyczki.

Czy można wyleczyć trądzik u kosmetyczki?

Co prawda istnieje wiele zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne, których celem jest leczenie trądziku. Ale czy mogą one skutecznie wyleczyć ową dolegliwość? Ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie. Jedyna myśl, która mi się nasuwa jest następująca: jeżeli takie zabiegi nie są w stanie wyleczyć trądziku, to na pewno znacznie ułatwią ten proces.

Wizyta w salonie kosmetycznym powinna być więc kuracją dodatkową, która ułatwi i przyspieszy „prawdziwe” leczenie trądziku. Trzeba dodać, że taka kosmetyczna terapia jest dość kosztowna. Jeżeli więc tylko zasobność naszego portfela pozwala nam na takie wizyty, warto spróbować. Na pewno naszej cerze nie zaszkodzimy.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Laserem w trądzik

Urządzenia laserowe ostatnimi czasy są bardzo popularnymi aparatami do usuwania defektów skórnych. Za pomocą lasera można pozbyć się rozstępów, cellulitu czy przebarwień skóry i blizn. Laserem usuniemy również zbędne owłosienie. I jak się okazuje, laserem można również wyeliminować trądzik.

Zaawansowane aparaty do leczenia trądziku powodują, że promieniowanie laserowe dociera wyłącznie do miejsc objętych zmianami skórnymi. Wiązka światła, która dociera do powierzchni skóry jest absorbowana przez hemoglobinę, która jest następnie „podgrzewana” w niewielkich naczyniach krwionośnych, które umiejscowione tuż pod powierzchnią  skóry. Światło emitowane przez laser prowadzi w konsekwencji do niewielkich uszkodzeń gruczołów łojowych, dzięki czemu zwiększona produkcja wydzieliny tych gruczołów zostaje spowolniona – a jak wiemy łojotok staje się przyczyną trądziku.

Laser może przyczynić się do redukcji trądziku, który występuje w stanach zapalnych, co objawia się czerwonymi bolącymi wypryskami. Bardzo często pojawia się pytanie, czy laserowe leczenie trądziku jest zabiegiem bolesnym. Oczywiście ból jest sprawą indywidualną, dlatego też odczucia po zabiegu są różne. Jedni nic nie czują, dla innych cały zabieg przebiega z uczuciem dyskomfortu. Jeszcze inni ból przyrównują do pieczenia skóry.

Jeżeli cera osób poddających się zabiegowi jest wrażliwa, warto złagodzić podrażnienia, przykładając do twarzy kostki lodu bądź też stosują kremy o działaniu łagodzącym.

Poddając się zabiegowi, warto równocześnie smarować miejsca dotknięte trądzikiem kremami adapalenowymi (po konsultacji lekarskiej), co przyspieszy leczenie.

Mikrodermabrazja wyeliminuje trądzik

Pomocna w leczeniu trądziku jest mikrodermabrazja. Zabieg ten polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Kuracja wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w diamentową głowicę. Mikrodermabrazja nie wiąże się z żadnymi efektami ubocznymi. Nie musimy mieć obaw o pojawienie się przebarwień czy blizn.

Sam zabieg trwa krótko i jest całkowicie bezbolesny. Kolejną zaletą mikrodermabrazji jest to, iż w kuracji nie stosuje się żadnych substancji chemicznych, a więc może być ona stosowana nawet u osób ze skórą wrażliwą.

Jeżeli decydujemy się na zabieg mikrodermabrazji, nie musimy w szczególny sposób przygotowywać swoje cery. By być zapobiegliwym, warto jednak na kilka dni przed przystąpieniem do zabieg, zrezygnować z wykonywania peelingów twarzy bądź też używania szorstkich gąbek i szczoteczek do twarzy.

Co daje mikrodermabrazja? Przede wszystkim zabieg ten przyczynia się do poprawy jakości skóry. Zmianie na lepsze ulega zarówno koloryt, jak i struktura. Ponadto, poprzez pobudzenie produkcji kolagenu, zwiększa się elastyczność skóry. Dodatkowo pozbędziemy się zaskórników oraz zmniejszymy rozszerzone pory. Jeżeli borykamy się również ze zmarszczkami, mikrodermabrazja przyczyni się do ich wygładzenia.

Mikrodermabrazja ma wiele zalet. Ponieważ jest to metoda zupełnie bezinwazyjna, może być stosowana jako alternatywa dla osób, których skóra nie toleruje peelingów chemicznych.

Peeling chemiczny może być pomocny

W zwalczaniu trądziku u kosmetyczki pomocny może okazać się peeling chemiczny. Jest to zabieg, który polega na złuszczaniu naskórka za pomocą substancji chemicznych (stąd jego nazwa). Bardzo często stosowany jest peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu glikolowego. Seria wykonanych zabiegów korzystnie wpływa na odnowę naskórka oraz skóry. Ponadto zabiegi działają korzystnie na odmładzanie, bowiem likwiduje oznaki starzenia. I oczywiście zwalcza wszelkie niedoskonałości skóry, w tym także trądzik.

Na koniec muszę dodać, że zabieg oferowane w salonach kosmetycznych nie zastąpią leczenia dermatologicznego. Kuracja u kosmetyczki może stanowić jedynie kurację uzupełniającą i wspomagającą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *