Strona Główna

Witaj na stronie poświęconej trądzikowi – jednemu z najczęstszych problemów dermatologicznych, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Trądzik to choroba skóry, która zwykle występuje w okresie dojrzewania, ale może pojawić się również u osób dorosłych. Jest to stan zapalny skóry, który powoduje powstawanie zaskórników, grudek, krostek i cyst.

Skontaktuj się z kliniką Stankowscy-Białach, aby umówić się na zabieg mezoterapii igłowej.

Przyczyny trądziku są różnorodne i zwykle wynikają z połączenia czynników genetycznych, hormonalnych i środowiskowych. Często związane jest to z nadmierną produkcją sebum, które jest naturalnym olejkiem produkowanym przez skórę. Nadmierna ilość sebum może zatykać pory skórne, co prowadzi do powstawania trądziku.

Trądzik może mieć negatywny wpływ na samopoczucie i samoocenę, zwłaszcza w przypadku młodych ludzi, którzy już i tak przeżywają trudny okres dojrzewania. Dlatego tak ważne jest odpowiednie leczenie i pielęgnacja skóry.

Na naszej stronie znajdziesz informacje na temat różnych rodzajów trądziku, sposobów leczenia i pielęgnacji skóry, a także odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące tej choroby. Znajdziesz tu również porady dotyczące diety i stylu życia, które mogą pomóc w kontrolowaniu trądziku. Pamiętaj, że każda skóra jest inna, dlatego nie ma jednoznacznej recepty na trądzik.

Dzięki naszej stronie dowiesz się, jak radzić sobie z trądzikiem i jak odzyskać zdrową i piękną skórę. Zachęcamy do przeczytania naszych artykułów i skorzystania z naszych porad.

Leczenie trądziku – jaki mamy na to pomysł?

Doskonałym rozwiązaniem w leczeniu trądziku jest mezoterapia igłowa Poznań! Co więcej, ten rodzaj zabiegu radzi sobie również z nieestetycznymi bliznami potrądzikowymi – mezoterapia igłowa blizny. Technika ta polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry za pomocą igieł. Specjalista wstrzykuje bezpośrednio w skórę małe ilości substancji aktywnych. Takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, kwas hialuronowy lub kolagen. 

Ponadto istnieje wiele działań fizjoterapeutycznych w ramach usług fizjoterapia Poznań, które mogą pomóc w redukcji widoczności trądziku. W pierwszej kolejności warto rozważyć masaż tkanek głębokich. Może on pomóc w rozluźnieniu napiętych tkanek, zwiększeniu przepływu krwi i limfy oraz wzmocnieniu elastyczności skóry. To z kolei może pomóc w redukcji widoczności blizn. Ponadto, równie skutecznym zabiegiem fizjoterapeutycznym jest drenaż limfatyczny. Pomaga on w redukcji obrzęków i zastoju limfy w skórze. To z kolei może wpłynąć na zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych.