Uncategorized

Wciąż widoczne… ślady po trądziku

Widok na plaży

Stosunkowo często w czasie bytności na basenie lub na plaży, można dostrzec, iż wiele osób ma w różnych miejscach ciała ślady po trądziku. W zasadzie nie powinno się pisać o problemach estetycznych innych ludzi. Zwłaszcza tych krępujących. Wścibstwo nigdy nie jest mile widziane. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko napisać, że nie chodzi mi o plotkowanie, lecz raczej o rozważenie możliwości jakie daje współczesna medycyna kosmetyczna. Czy istotnie ślady po trądziku muszą już zostać na stałe i nie można ich w żaden sposób usunąć?

Tak można by sądzić, gdy się dobrze przyjrzy niektórym bywalcom plaż czy siłowni. W tym przekonaniu mogą nas utwierdzić wypowiedzi internautów, którzy rozpisują się na temat najróżniejszych kuracji i faktu, że nic im nie pomogły na ślady po trądziku. Dlaczego nie pomogły?

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Największy błąd – brak porady lekarskiej

Na samym początku należałoby zacząć od przedstawienia najważniejszej przyczyny, która sprawia, iż ślady po trądziku pozostają i tak trudno się ich pozbyć. Tą przyczyną jest niewłaściwe leczenie samego trądziku. Gdy jest już za późno, przekonujemy się, że nie należało robić nic na własną rękę i lepiej było jak najszybciej udać się do lekarza. Później pozostaje tylko żal no i oczywiście – ślady po trądziku! Można wówczas cytować przysłowie o Polaku mądrym po szkodzie tyle, że poza złośliwą satysfakcją cytującego nic to nie daje.

Każdy z nas popełnia błędy. Niektóre z nich trudno później naprawić. O jednym z takich błędów świadczą ślady po trądziku. Nie twierdzę, że zawsze są one wynikiem złego leczenia na własną rękę. U osób o bardzo wrażliwej skórze mogą się pojawić nawet, gdy będą pod opieką najlepszego specjalisty i będą przestrzegały wszystkich jego wskazówek. Mimo wszystko ta uwaga może się przydać tym osobom, które dopiero zaczynają leczenie trądziku. Jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko, iż później pozostaną ślady po trądziku, najlepiej zadbać o to wcześniej i iść do dobrego dermatologa.

Konsultacje w sprawie doboru metody kuracji

Jednak kłopot sprawiany przez ślady po trądziku bardziej interesuje tych, którzy niestety już je mają. Co można w tym wypadku zrobić? Na początek także dobrze jest wybrać się do lekarza i zapytać o najbezpieczniejszą dla naszej skóry metodę terapii. Na tym etapie znowu można popełnić podobny błąd jak wcześniej. Myślę, że udało mi się przekonać choć część Czytelników, że nie warto.

Na pewno nie zaszkodzi zaopatrzenie się w kosmetyki o działaniu łagodzącym podrażnienia. Choć to zapewne nie wystarczy. Dobór metody leczenia zależy od ogólnego stanu skóry oraz od tego, jak głębokie i rozległe są ślady po trądziku. Bez dokładnych badań nie wolno samemu wybierać metody ani też doradzać jej innym.

Krótko o możliwościach

Mimo, iż uważam, że wybór rodzaju kuracji musi być skonsultowany z lekarzem dermatologiem, opiszę pokrótce czego można się spodziewać. Jednak w żadnym wypadku nie należy tego traktować jako porady, lecz tylko jako proste wprowadzenie w tematykę.

Obecnie ślady po trądziku usuwa się na trzy sposoby. Najczęściej stosowana jest mikrobrazja. Zwykle pomaga, choć trzeba pamiętać, że potrzebne są przynajmniej cztery zabiegi, a czasem nawet więcej. Jeśli ślady po trądziku są głębsze, a lekarz uzna, że nie ma przeciwwskazań, można się zdecydować na dermabrazję, która jest bardziej skuteczna, ale też wymaga większej troski po zakończeniu. W obu tych wypadkach trzeba później chronić skórę przez kilka tygodni przed nadmiernym wpływem czynników zewnętrznych.

Nie są to zabiegi bardzo bolesne, choć do przyjemnych też trudno je zaliczyć. O wiele bezpieczniejsze wydaje się redukowanie laserem. W tym wypadku także trzeba nastawić się na kilka zabiegów, by całkowicie zniknęły ślady po trądziku. Trzeba też nastawić się na większe koszty, gdyż z tego co wiem, nie jest to zabieg refundowany.

Dlaczego wiąż je widać?

Wszystko sprowadza się do pytania, dlaczego, skoro można usunąć ślady po trądziku, ciągle widać je u wielu osób. Odpowiedzi można znaleźć kilka. Być może niektórzy muszą odczekać trochę czasu, aż skóra będzie gotowa do kolejnej terapii. Już samo leczenie trądziku mogło ją znacznie osłabić.

Jednak w większości przypadków ślady po trądziku pozostają, gdyż mało kto decyduje się na wizytę u lekarza. Znowu króluje przekonanie, że można poradzić sobie z tym samodzielnie. Efekty widać! Raczej niewielu ludziom udaje się usunąć ślady po trądziku bez współpracy z lekarzem lub wykwalifikowaną kosmetyczką. Warto skorzystać z ich wiedzy i usług, skoro tak dużo rozwodzimy się nad tym, jak bardzo stresują nas i krępują ślady po trądziku. Ten dyskomfort można usunąć, choć nie zawsze będzie to łatwe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *