Uncategorized

Trzy powody kontrowersji, jakie mogą wzbudzać sposoby usuwania trądziku

Pierwszy powód kontrowersji

Sposoby usuwania trądziku budzą często tyle samo nadziei, co kontrowersji. Powody tego stanu rzeczy są w zasadzie trzy. Pierwszym z nich jest fakt, że wielu młodych ludzi, a czasem także dojrzałych osób, zwraca się z pytanie o sposoby usuwania trądziku do internautów na forach internetowych albo do swoich znajomych, gdy tymczasem powinni się udać niezwłocznie na konsultację do lekarza.

Z moich obserwacji wynika, że nawet lekarze nie zdają sobie do końca sprawy z powszechności tego zjawiska. Do ich gabinetów trafia zaledwie 30% osób dotkniętych trądzikiem. Chodzi tutaj o tych, którzy zgłaszają się od razu. Inni wolą wyszukiwać na własną rękę sposoby usuwania trądziku. Większość z tej drugiej grupy przychodzi zazwyczaj o wiele za późno, albo nie przychodzi wcale. Zwykle na skutek niewłaściwie prowadzonej kuracji zostają im blizny i ślady po trądziku.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Drugi powód kontrowersji

Kolejny problem stanowi marketing i sprzedawcy zachwalający skuteczne sposoby usuwania trądziku. W rzeczywistości są to nierzadko preparaty, których nigdy nie powinno się stosować w takim wypadku. Muszę jednak podkreślić, że nie chodzi mi tutaj o renomowane firmy sprzedające środki wypróbowane i opracowane dzięki latom pracy wielkich laboratoriów i czołowych mikrobiologów oraz chemików. Mam raczej na myśli bywalców giełd internetowych, a nawet podmiejskich bazarów.

Kilka lat temu byłem wprost nagabywany przez sprzedawczynię na takim bazarku. Posługiwała się pewnym jezykiem obcym, którego wszyscy uczyliśmy się obowiązkowo przed rokiem 1989. Miała na składzie wszystko i uważała, że potrafi zaradzić każdej chorobie bez przeprowadzenia jakichkolwiek badań. W jej ofercie były też okulary, jak i maści oraz inne egzotyczne sposoby usuwania trądziku. Nie pomagały grzeczne sugestie wypowiadane w jej ojczystym języku, że nie jestem zainteresowany. Dopiero bardzo niegrzeczna odprawa skłoniła ją do zaniechania nagabywania mojej skromnej osoby.

Jednak nie każdy pozostaje tak obojętny na oferowane nachalnie sposoby usuwania trądziku. Wielu dało się skusić i dopiero pogarszający się nadal stan oraz reprymenda ze strony dermatologa uświadomiły im własną naiwność.

Trzeci powód kontrowersji

Trzeci powód pojawiania się kontrowersji o jakie rozbijają się sposoby usuwania trądziku, wiąże się niestety z profesjonalnym leczeniem. W niektórych przypadkach, gdy przebieg choroby nie jest zbyt ostry, co dotyczy tylko i wyłącznie trądziku młodzieńczego, lekarze powstrzymują się od zalecania kuracji. Robią tak dlatego, że często medyczne sposoby usuwania trądziku niosą za sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Na marginesie warto dodać, że skutki uboczne wielu różnorakich terapii, to dziś najpoważniejszy problem dla medycyny. Jak na razie musimy się pogodzić z faktem, że prawdopodobnie nie uda się go szybko rozwiązać.

Mimo tego, gdy nie chodzi o trądzik młodzieńczy, leczenie jest wymagane bezwzględnie, gdyż w późniejszych fazach mogą pojawić się komplikacje. Od poziomu zaawansowania choroby zależy, czy ostaną zastosowane radykalne sposoby usuwania trądziku, czy też dermatolog ograniczy się do bardziej delikatnych środków.

Już od dawna trwa dyskusja na temat antybiotyków i ich nadużywania przez lekarzy. Trudno się jednoznacznie w tej sprawie wypowiadać, ale nie można też nie zauważyć, iż rzeczywiście w 80% wizyt u lekarza z taką lub inną chorobą, wychodzimy z receptą na antybiotyk. Biorąc pod uwagę stosowane obecnie sposoby usuwania trądziku, nie możemy zignorować faktu, że na pierwszym miejscu znajdują się także antybiotyki. Ich celem jest przeciwdziałanie stanom zapalnym skóry wywołanym przez bakterie.

Również kortykosteroidy podawane w celu zwalczania zapaleń są środkami dość niebezpiecznymi dla zdrowia, jednak ze względu na dużą skuteczność nie zaniechano jak dotąd ich wykorzystania w dermatologii.

Jednak, gdy chodzi o sposoby usuwania trądziku, na pierwszym miejscu znajdują się retinoidy podawane miejscowo, a w przypadku bardzo gwałtownego przebiegu choroby nawet doustnie. Tu zapewne zdziwi się każdy laik, bo mimo iż jest to forma witaminy A, to niesie za sobą ryzyko wielkich powikłań. Ciągle trwają badania nad wpływem retinoidów na strukturę DNA, gdy tymczasem my przyzwyczailiśmy się myśleć, że przecież witaminy są niegroźne i bardzo zdrowe.

Pod żadnym pozorem nie wolno przyjmować retinoidów w ciąży. To także świadczy o niebezpieczeństwie związanym z tym lekiem. Musimy też pamiętać, że jest to lekarstwo bardzo skuteczne i jeśli chodzi o współczesne sposoby usuwania trądziku – najlepsze. Podawane pod dozorem lekarze nie musi wywoływać żadnych komplikacji.

Wiedza i odpowiedzialność

Pragnę w tym miejscu zapewnić, że najskuteczniejsze sposoby usuwania trądziku, znajdziemy u lekarza. Wprawdzie wspomnąłem o pewnym ryzyku z tym związanym, ale w przeciwieństwie do pani na bazarku lub życzliwego internauty z forum, dobry lekarz dermatolog wie co robi i bierze na siebie pełną odpowiedzialność za proponowane sposoby usuwania trądziku.

Również pod nadzorem lekarza będziemy mogli wykorzystać wszystkie te sposoby usuwania trądziku, jakie oferują nam w internecie renomowani sprzedawcy. Proponowane przez nich preparaty są całkowicie bezpieczne, co nie znaczy, że przed rozpoczęciem kuracji nie należy skonsultować się z dermatologiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *