Uncategorized

By blizny po trądziku nie szpeciły

Z czym kojarzy się wam trądzik? Z krostami? Z brzydką cerą? Z kompleksami? Mnie jeszcze kojarzy się on z bliznami po trądziku. Ale czy to schorzenie musi się nam z tym kojarzyć? Okazuje się, że nie… Blizny po trądziku wcale nie muszą szpecić naszej twarzy…

Najważniejsze jest zapobieganie

Czy pamiętacie, jak w szkole zawsze powtarzano, że lepiej zapobiegać niż leczyć? Okazuje się, że profilaktyka w przypadku blizn potrądzikowych jest najważniejsza. Jak tego dokonać? Wystarczy, że zapobiegniemy powstawaniu trądziku w ogóle.

Co zatem trzeba robić? Przede wszystkim trzeba poznać ewentualne przyczyny pojawienia się tego skórnego schorzenia. Za powstawanie trądziku odpowiedzialne są androgeny. Są to hormony płciowe, na których działalność i aktywność nie mamy wpływu. Ich wzmożona aktywność, która pojawia się najczęściej w okresie dojrzewania powoduje nadmierną pracę gruczołów łojowych, które wydzielają sporą ilość łoju. Tłuszcz ten w pewnym momencie nie ma możliwości ewakuacji. Gromadzi się więc w ujściach gruczołów, zatykając ich wejście. W takiej sytuacji dochodzi do rozkładu łoju na wolne kwasy tłuszczowe i powstawanie zmian trądzikowych.

By nie dopuścić do powstania zaskórników, a tym samym do trądziku należy we właściwy sposób pielęgnować twarz. Niezbędne jest jej odpowiednie oczyszczanie. Do tego celu należy używać specyfików kosmetycznych: żeli, pianek, kremów – które nie zawierają w swoim składzie ani mydła, ani alkoholu. Substancje te przyczyniają się bowiem do wysuszania skóry, a co za tym idzie – łojotoku.

By nie dopuścić do trądziku należy również unikać słońca, szczególnie wtedy, gdy nasza cera ma skłonność do wytwarzania pryszczy. Jeżeli więc mamy w planach opalanie się, należy koniecznie posmarować twarz Wysokim filtrem ochronnym. Aczkolwiek najlepiej zrezygnować z kąpieli słonecznych w ogóle.

Innym sposobem zapobiegania bliznom po trądziku jest stosowanie odpowiednich kremów. Dobre rezultaty przynosi kuracja specyfikiem o nazwie Revitol Spot Gel. Jest to bezbarwny żel (a więc zupełnie niewidoczny na twarzy), którym należy smarować twarz. Dzięki temu zapobiegniemy nie tylko bliznom, ale i trądzikowi. Specyfik ten przyczyni się ponadto do usunięcia istniejących już zmian trądzikowych.

Gdy blizny już się pojawią…

Niestety bywa i tak, że nie jesteśmy w stanie zapobiec trądzikowi, a tym bardziej bliznom potrądzikowym. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak ich redukcja. Na szczęście żyjemy w takich czasach, gdzie wszystko jest możliwe.

Po pierwsze – kremy

Jednym ze sposobów usuwania blizn po trądziku jest stosowanie odpowiednich kremów. Specyfiki takie nakłada się w miejscu występowania „skazy”. Na rynku farmaceutycznym i kosmetycznym można znaleźć kilka skutecznych preparatów, które zwalczą blizny. Jednym z nich jest wspomniany wyżej Revitol Spot Gel. Jest to preparat skuteczny nie tylko w zapobieganiu bliznom, ale jest również w stanie je zlikwidować.

Pomocne w walce z bliznami po trądziku mogą okazać się kosmetyki zawierające w swoim składzie alfa i beta-hydroksykwasy. Substancje te przyczyniają się bowiem do zmniejszania rogowacenia naskórka, a tym samym mają korzystny wpływ na leczenie trądziku i wygląd cery. Kwasy zawarte w kremach sprawdzą się także do redukcji blizn i przebarwień. Skuteczność specyfików zawierających hydroksykwasy uzależniona jest od rodzaju kwasu, jego stężenia, podłoża w którym umieszczona jest aktywna substancja, czy stanu skóry przed rozpoczęciem kuracji.

Po drugie – zabiegi kosmetyczne

Gdy kremy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów albo też chcemy wzmocnić i przyspieszyć proces usuwania blizn po trądziku, warto wybrać się do gabinetu dermatologii estetycznej. Takie salony oferują szereg zabiegów, które poprawiają ogólny wygląd i kondycję skóry, eliminując jednocześnie potrądzikowe blizny.

Zabiegi z kwasami AHA to jeden z zabiegów, które zwalczą blizny. Kwasy AHA to nic innego jak kwasy alfa-hydroksylowe. O ich działaniu pisałam wyżej – w kontekście ich stosowania w kremach. Znacznie skuteczniejsze będą zabiegi wykorzystujące te substancje. Dzięki kuracji szybciej wnikną w głąb skóry, przez co szybciej ujrzymy pierwsze rezultaty ich działania. Wśród zabiegów z kwasami AHA popularnością cieszą się peelingi.

Innym sposobem usuwania blizn po trądziku jest mikrodermabrazja. Zabieg ten jest tak skuteczny i „wszechstronny”, że znajduje zastosowanie nie tylko w leczeniu trądziku i eliminowaniu blizn, ale również do odmładzania skóry, redukowania rozstępów czy cellulitu. Mikrodermabrazja nie jest zabiegiem bolesnym. Można powiedzieć, że dość przyjemnym i relaksującym. Jego ogromną zaletą jest nie tylko bezbolesność, ale również bezinwazyjność. Po mikrodermabrazji natychmiast można powrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka, co sprawia, że staje się on grubszy. Zabieg pobudza również syntezę elastyny i kolagenu. Zalecane jest wykonanie średnio pięciu zabiegów, by efekty kuracji były w znaczący sposób widoczne.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczmy je!

Sposobów walki z bliznami po trądziku jest mnóstwo. Warto również pamiętać, że jedną z głównych przyczyn ich powstawania jest nieleczony wcale, bądź nieodpowiednio leczony trądzik. Warto więc zadbać o cerę, by nie dopuścić do powstania blizn. Wówczas wszelkie kosmetyki kremy na blizny nie będą potrzebne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *