Uncategorized

Trądzik różowaty w rękach specjalisty

Rosacea to trądzik różowaty. Jest to schorzenie, które ma związek z występowaniem łojotokiem oraz zaburzeniami naczyniowo-ruchowymi. Do głównych objawów tej choroby zalicza się przede wszystkim teleangiektazje oraz rumień. Ponadto w ujściach mieszków włosowych mogą powstawać krostki oraz zgrubienia. Choć nie jesteśmy w stanie całkowicie wyleczyć trądziku, to można opóźnić lub zahamować jego rozwój. W tym celu warto wybrać się do specjalistów, którzy zaproponują nam kilka pomocnych zabiegów.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

O pielęgnowaniu cery trądzikowej w salonach kosmetycznych

Ludzie, którzy borykają się z trądzikiem różowatym powinny raz na jakiś czas skorzystać z oferty salonów kosmetycznych. Bowiem jednym z zaleceń dermatologów jest odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej.

Salony kosmetyczne w swoim bogatym wachlarzu usług mają w ofercie specjalne zabiegi dla cery bardzo wrażliwej. Do takiego gabinetu należy wybrać się przynajmniej dwa razy do roku i skorzystać z zabiegu polegającego na obkurczaniu oraz wzmocnieniu naczynek krwionośnych.

Jednym z najprostszych, a w dodatku niedrogich zabiegów tego typu należy jonoforeza, w której wykorzystuje się chlorek wapnia. Niecno bardziej skomplikowane mogą okazać się zabiegi, w których wykorzystuje się lecznicze ampułki, które wprowadzane są pod skórę za pomocą ultradźwięków. Warto również skorzystać z kuracjach polegających na nałożeniu maseczek oraz alg. Dobroczynne skutki mają również zabiegi, w których wykorzystywane jest lampa sollux z niebieskim filtrem oraz zabieg galwanizacji.

Profesjonalne kosmetyczki mogą zaproponować specjalne zabiegi do cery naczyniowej. Przykładowa kuracja przyniesie „wyciszenie” cerze naczynkowej. Ponadto rozjaśni oraz nawilży skórę.Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest również złagodzenie podrażnień.

Innym przykładowym zabiegiem przeznaczonym do cery, która charakteryzuje się występowaniem rozszerzonych naczynek zabieg obkurczająco-łagodzący. Taka specjalna kuracja przyczynia się do wzmocnienia kruchych ścianek naczyń krwionośnych, a ponadto reguluje ciśnienie osmotyczne.

Zabieg łagodząco-relaksujący wpłynie korzystnie na wyciszenie cery naczyniowej. Kurację taką poleca się szczególnie osobom, których cera jest podatna na przesuszenia i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia.

Jak widać w salonach kosmetycznych można znaleźć szeroką ofertę zabiegów, które przyczynią się do wzmocnienia kruchych naczynek krwionośnych. Ponadto kuracje takie mają korzystny wpływ na poprawę wyglądu cery ze skłonnością do trądziku różowatego. Warto takie zabiegi powtarzać co dwa-trzy tygodnie.

Leczenie trądziku w gabinecie dermatologicznym

W wyspecjalizowanych gabinetach dermatologicznych również można skorzystać z kilku zabiegów, które przyczyniają się do poprawy kondycji cery objętej zmianami trądziku różowatego. Bardzo popularnym zabiegiem jest laseroterapia. Kuracja taka polega na emitowaniu światła laserowego, które pochłaniane jest przez hemoglobinę, dlatego też trafia dokładnie w to miejsce, w które trzeba, czyli w naczynka. Światło to zamieniane jest w ciepło, co powoduje koagulację (odparowanie wody oraz hemoglobiny). To powoduje, że ścianki naczynka zapadają się, zostają wchłonięte przez otaczające tkanki, a następnie zanikają. By pozbyć się drobnych pękniętych naczynek wystarczy w zupełności jeden zabieg. W przypadku większej ilości, taki zabieg trzeba powtórzyć kilka razy. Laseroterapia ma wielu zwolenników. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania. Z takiego zabiegu nie mogą skorzystać: kobiety ciężarne,  osoby cierpiące na epilepsjęcukrzycę, takie które mają świeżą opaleniznę czy takie, u których stwierdza się zaburzenia krzepnięcia krwi. Warto również zapamiętać, że skóra po zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy zrezygnować ze stosowania kosmetyków, które zawierają w swoim składzie kwasy oraz retinol.

Zabiegi dermatologiczne polecają również tak zwaną elektroterapię, która obejmuje takie kuracje jak: elektrolizę, blendy oraz termolizę. Ogólnie rzecz ujmując, elektroterapia polega na zamykaniu naczyń krwionośnych, wykorzystując do tego celu prąd stały. We wszystkich trzech kuracjach wykorzystuje się specjalne igły, które wkłuwa się w naczynka. Najbardziej spektakularne efekty przynosi elektrokoagulacja. Jest to metoda bezinwazyjna, którą poleca się przede wszystkim w przypadku likwidowania dużych oraz widocznych naczynek.

Dobre rezultaty przynosi również zabieg, który nazywa się krioterapią. Za pomocą zimna, pęknięte i rozszerzone naczynka są zamrażane. Do tego celu wykorzystuje się ciekły azotpodtlenek azotu bądź bezwodnika węglowego. W wyniku zamrożenia tkanki zostają zniszczone, ale ulegają ponownej odbudowie bez żadnych ubytków.

Należy pamiętać, że powyższe zabiegi są tylko uzupełnieniem właściwego leczenia dermatologicznego. Ważny jest również fakt, że trądziku różowatego nie należy lekceważyć, lecz koniecznie poddać się leczeniu. Bowiem nieleczone schorzenie może doprowadzić do poważnych powikłań ocznych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *