Uncategorized

Trądzik a kosmetyczka

Często można usłyszeć opinię (szczególnie wśród ludzi młodych), że pomoc kosmetyczna może być niejednokrotnie dużo bardziej pomocna i efektywna, aniżeli stosowanie się do poleceń specjalistów. Czy to prawda, czy kolejny mit, który przyczynia się do niewłaściwego dbania o skórę przez młodych ludzi?

Oczywiście to drugie. W żaden sposób porady osób trzecich, jak kosmetyczek, nie będą miały tyle wartość co zalecenia lekarza dermatologa. Musimy bowiem pamiętać, że choć kosmetyczki znają się na swojej pracy, to jednak nie mają możliwości dokładnego zbadania waszej skóry, a sposób, który polecali komuś innemu i który pomógł, niekoniecznie musi być skuteczny na waszej skórze. Odpadają także zabiegi wyciskania pryszczy czy wągrów, bowiem mogą one pozostawić blizny, które towarzyszyć nam będą na dobre i złe, do końca życia.

Jeśli więc nie wiemy jak poradzić sobie z trądzikiem i wolimy nie ryzykować własnych decyzji, które mogą okazać się błędne, najlepiej udajmy się do lekarza specjalisty, który na pewno będzie w stanie doradzić nam co robić. Bo porady osób niewykwalifikowanych w aspektach zdrowotnych, mogą być zupełnie nietrafione i nie będzie budzić zdziwienia, gdy jeszcze bardziej pogorszą naszą sytuację.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczmy je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *