Uncategorized

Kosmetyki sposobem na leczenie trądziku

Masz trądzik, a z jego powodu kompleksy? Nie martw się, ponieważ trądzik to powszechna dolegliwość, która dotyczy większość młodych osób. W dodatku żyjemy w takich czasach, że leczenie trądziku nie jest już wielkim problemem. Wystarczy przejść się do aptek czy drogerii, gdyż właśnie  tam możemy kupić wiele skutecznych oraz mniej skutecznych kosmetyków pomocnych w walce z trądzikiem.

O kosmetykach stosowanych w leczeniu trądziku

Jak już wyżej wspomniałam, trądzik to powszechny problem. Z tego też powodu firmy kosmetyczne i farmaceutyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to skuteczniejszych kosmetyków na trądzik.

Preparaty na trądzik różnią się przede wszystkim składem. Aczkolwiek większość kremów na trądzik zawiera przede wszystkim nadtlenek benzoilu. Substancja ta wykazuje silne właściwości utleniające oraz bakteriobójcze. Dzięki tym właściwościom niszczone jest beztlenowe środowisko, które jest niezmiernie korzystne dla rozwoju bakterii przyczyniających się do powstawania trądziku. Ponadto nadtlenek benzoilu, dzięki swoim właściwościom keratolitycznym i antybakteryjnym, zmniejsza liczbę powstających zaskórników oraz przyczynia się do ustępowania stanów zapalnych. Nadtlenek benzoilu ma także działanie komediolityczne, co oznacza, że ułatwia wydostawanie się wydzieliny gruczołów łojowych. Kosmetyki, które zawierają w swoim składzie nadtlenek benzoilu można stosować jako terapię wspomagającą albo jako monoterapię.

Innym skutecznym związkiem, który jest stosowany w terapii miejscowej jest kwas azelainowy. Substancja ta wykazuje działanie nie tylko przeciwbakteryjne (skierowane przeciwko bakteriom beztlenowym wywołującym trądzik), ale i właściwości keratolityczne. Ponadto kwas ten, hamując proces melanogenezy, przyczynia się do likwidowania pozapalnych przebarwień. Dodatkowym walorem tego związku jest niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych w postaci podrażnień.

Niektóre kosmetyki na trądzik mogą zawierać w swoim składzie pochodne witaminy A. Związki te nie dość, że wykazują właściwości przeciwłojotokowe i keratolityczne, to dodatkowo mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Stosując środki, które zawierają pochodne witaminy A, należy unikać kontaktu ze słońcem, jak również trzeba unikać kosmetyków, które zawierają alkohol.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Skuteczne kosmetyki na trądzik

Pewne jest, że nie wszystkie kosmetyki przeznaczone do leczenia trądziku, będą jednakowo skuteczne. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup (niejednokrotnie kosztownych) specyfików na wykwity skórne, warto zapoznać się z opiniami dotyczącymi niektórych produktów.

Acnezine

Jednym z takich kosmetyków, który uchodzi za najbardziej skuteczny jest preparat Acnezine. Jest to specyfik, który zrewolucjonizował rynek amerykański, a teraz dotarł do Polski. Acnezine to zestaw, w skład którego wchodzą kapsułki oraz krem. Dzięki temu walka z trądzikiem możliwa jest zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Dzięki kapsułkom, które zawierają w swoim składzie najważniejsze witaminy (na przykład witaminę E, witaminę C) oraz inne substancje, które dostarczone do naszego organizmu sprawią, że wygląd naszej cery znacznie się poprawi i nie wyskoczy żaden pryszcz!

Z kolei krem stosowany miejscowo przyczyni się do usunięcia widocznych rezultatów trądziku. Dodatkowo specyfik ten zapobiega powstawaniu trudnych do usunięcia potrądzikowych blizn.

Choć może to brzmieć mało prawdopodobnie, skuteczność kosmetyku Acnezine jest wysoka. Świadczyć o tym mogą setki pozytywnych opinii klientów, którzy zastosowali ten preparat.

Trioxil

Innym skutecznym kosmetykiem, który doskonale poradzi sobie z trądzikiem, jest Trioxil. Jest to jedyny taki preparat na rynku, bowiem dzięki technologii nanosomów, dobroczynne środki mogą wniknąć w głębsze partie skóry. Preparat ten zawiera w swoim składzie substancje wykazujące działanie przeciwgrzybiczne oraz przeciwzapalne, a dodatkowo w sposób całkowicie bezpieczny i łagodny likwiduje bakterie przyczyniające się do powstawania trądziku.

Trioxil zawiera w swoim składzie 14-procentowy Bizasulene. Substancja ta przywraca skórze zdrowy wygląd i sprawia, że pozbędziemy się trądziku, nawet gdy straciliśmy już nadzieje na nieskazitelną cerę. Dodatkowymi substancjami, które tworzą skład Trioxilu są: ekstrakt z żeń-szenia, wyciąg z arniki czy olej jęczmienny.

Revitol Spot Gel

Kosmetykiem, który przeznaczony jest do miejscowego leczenia trądziku jest Revitol Spot Gel. Jest to bezbarwny środek, który charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi. Dzięki zawartym w tym preparacie składnikom, możemy szybko pozbyć się wyskakujących wyprysków. Dodatkowo Revitol Spot Gel zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.

Revitol Spot Gel to bardzo skuteczny specyfik, który można stosować w każdej sytuacji, gdyż ma postać bezbarwnego żelu, a więc jest zupełnie niewidoczny po nałożeniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *