Uncategorized

Trądzik a brud

Wiele już było teorii na temat tego, co potęguje zmiany trądzikowe. Kolejną tezą wysunięta przez jakiegoś dociekliwego człowieka jest problematyka brudu. Czy brak dbałości o higienę ma jakikolwiek wpływ na ilość pryszczy i wągrów na ciele? Jeśli tak, to kolejnym sposobem na walkę z tym problemem, byłoby częstsze mycie…

Niestety, tak się chyba nie stanie. Pryszcze powstają na skutek zderzenia się komórek martwego naskórka z łojem produkowanym przez nasz organizm, co skutkuje zatkaniem porów. Wszystko to dzieje się niejako „wewnątrz”, co wyklucza brud z orbity zagrożeń dla trądzika. Tak więc nawet bardzo często mycie nie pomoże nam w naszej niedoli i nie musimy zadręczać się tym, że po raz siódmy tego dnia nie umyliśmy twarzy. Lepiej wrócić do preparatów polecanych przez lekarza dermatologa niż tracić czas na zbędne szorowanie ciała, sądząc że to sprawi „wyczyszczenie” trądziku.

Oczywiście nie odradzam nikomu mycia, ale z pewnością nie będzie miało ono jakiegokolwiek wpływu na zmiany trądzikowe, a pryszcze nie znikną od większej ilości użycia wody i mydła. Częstsze mycie się nie jest więc sposobem na trądzik i mam nadzieję, że ten artykuł pozbawił was wszelkich, niepotrzebnych złudzeń.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczmy je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *