Uncategorized

Sposoby na blizny i przebarwienia

Sam trądzik rzadko pozostawia blizny i przebarwienia. Zostawia je wtedy gdy przebiega bardzo intensywnie z rozległymi i intensywnymi zmianami skórnymi, jednak do powstawania blizn i przebarwień możemy przyczynić się my sami i najczęściej przyczyniamy się nieodpowiednią pielęgnacją. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest wyciskanie pryszczy – to ono pozostawia przebarwienia i blizny, które nie pozwalają zapomnieć o trądziku wtedy, gdy sam problem już dawno zniknął.
Czy blizn i przebarwień można się pozbyć? Oczywiście, że tak, świadczą o tym przykłady wielu osób. Przy odrobinie samozaparcia i zaangażowania możemy doprowadzić do regeneracji skóry i choć niektórzy twierdzą, że blizn usunąć się nie da – ja osobiście w to nie wierzę, bo… bo już ich nie mam. Faktem jest, że pełna regeneracja skóry trwa długimi miesiącami (może nawet zająć lata), ale wybierając odpowiednie kosmetyki na blizny bądź też decydując się na wykonanie serii profesjonalnych zabiegów kosmetycznych stosunkowo szybko możemy doprowadzić do redukcji tych zmian skórnych. To efekt, który wart jest uwagi.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Najpopularniejsze sposoby na blizny i przebarwienia

Należy do nich bez wątpienia stosowanie kremów. Stosowanie większości z nich wymaga jednak sporej cierpliwości. Niestety – blizny i przebarwienia po trądziku ot tak sobie nie znikną. Do tego oprócz stosowania kremów należy też odpowiednio cerę pielęgnować – obowiązkowym punktem programu pielęgnacyjnego są regularne peelingi – te domowe też działają w dłuższym okresie czasu. Kremy na blizny w połączeniu z peelingami są w stanie zdziałać prawdziwe cuda, ale jak już niejednokrotnie podkreślałam – wymagają czasu.

Zabiegi na blizny

Blizny można usunąć z pomocą mniej lub bardziej inwazyjnych metod dermatologicznych i kosmetycznych. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularność zyskało sobie laserowe usuwanie blizn. De facto lasery stały się wręcz wszechobecne i poleca się je w walce z najrozmaitszymi defektami. Radzą sobie z rozstępami, cellulitem, przebarwieniami i bliznami. Nie każdy jednak chce (bądź może) skorzystać z dobrodziejstw laseroterapii, ale nic straconego – kosmetyka mniej inwazyjna również ma nam sporo do zaoferowania.
Do najbardziej polecanych zabiegów na blizny należą przede wszystkim różnego rodzaju peelingi. Zalecamy do nich peelingi mechaniczne – np. mikrodermabrazję, polegającą na ścieraniu wierzchniej warstwy naskórka z pomocą specjalnych mikrokryształków; peelingi fizyczne takie jak krioterapia – po zmrożeniu skóra dość szybko złuszcza się i odbudowuje, oraz peelingi chemiczne, których działanie (najogólniej rzecz ujmując) polega na rozpuszczeniu wierzchniej warstwy skóry.

Kremy i maści na blizny

Jeśli chodzi o metody mniej inwazyjne do dyspozycji mamy kremy, maści a nawet specjalne opatrunki na blizny. Te ostatnie są z reguły opatrunkami silikonowymi, polecanymi nawet po operacjach i innych poważniejszych urazach. Maści apteczne, stosunkowo tanie, również działają (w dłuższym okresie czasu), a kosmetyki dostępne w drogeriach usuwają i blizny i przebarwienia po trądziku, przy czym działają z różną intensywnością – wszystko zależy od składu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *