Uncategorized

Skuteczne sposoby na tradzik młodzieńczy: pokonaj pryszcze raz na zawsze

Trądzik młodzieńczy to jedna z najbardziej paskudnych przypadłości okresu dojrzewania. A przy tym szczególna złośliwość matki natury, że właśnie w czasie, gdy młodemu człowiekowi szczególnie zależy na atrakcyjnym wyglądzie, bo to determinuje jego pozycję w grupie i wpływa na zainteresowanie płci przeciwnej, tak przecież istotne w tym okresie na twarzy pojawiają się paskudne pryszcze i ropne wypryski. To może poważnie obniżyć samoocenę młodego człowieka i zachwiać kształtującą się tożsamością. Na szczęście przestało już pokutować dawne przekonanie, że trądzik młodzieńczy to naturalna sprawa i nie ma sensu go leczyć. Poza tym mamy coraz więcej skutecznych sposobów na tradzik. Przeczytaj nasz artykuł, a poznasz metody, które pozwolą Ci skutecznie pokonać pryszcze.
Trądzik młodzieńczy to rzeczywiście nie choroba, ale to wcale nie pociesza nastolatków, którzy się z nim zmagają. Bardzo dobrze, że dziś już leczenie trądziku młodzieńczego jest powszechnie uznaną normą i wciąż pojawiają się kolejne sposoby na tradzik. Zanim jednak je przedstawimy, zajmijmy się tym, co w ogóle sprawia, że u nastolatków tak często pojawia się trądzik. Bezpośrednią przyczyną trądziku młodzieńczego jest nadmiernie intensywna praca gruczołów łojowych. Gdy produkują one normalną ilość łoju, skóra jest prawidłowo natłuszczona, jednak nadmiar tłustej wydzieliny to już problem, bo gromadzi się w porach skóry, gdzie zaczynają na nim pasożytować bakterie. Bezpośrednim tego skutkiem jest powstanie wągrów i ropnych wyprysków oraz zatkane i rozszerzone pory skóry, czyli wszystko to, co składa się na trądzik. Dlaczego jednak akurat u nastolatków gruczoły łojowe pracują tak intensywnie? Odpowiadają za to hormony, które dosłownie szaleją w czasie dorastania. W okresie dojrzewania u obu płci zauważalny jest znaczny wzrost męskich hormonów czyli androgenów, które wpływają stymulująco na gruczoły łojowe. To główna przyczyna tego, że walka z trądzikiem jest tak trudna. Tylko w ekstremalnych przypadkach lekarze decydują się na ingerencję w układ hormonalny, w pozostałych trzeba się skupiać na niwelowaniu objawów trądziku. Jak to zrobić? Oto sprawdzone sposoby na tradzik.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!


Pielęgnacja cery trądzikowej
Cera trądzikowa występuje u znakomitej większość dorastającej młodzieży. Niestety, nie należy ona do łatwiej w pielęgnacji i łatwo popełnić w czasie jej pielęgnowania błąd, który negatywnie zaważy na skutkach walki z pryszczami. Najważniejszą zasadą, o której musisz pamiętać jest to, że cera trądzikowa nie znosi przesuszania. Absolutnie nie wolno więc stosować takich barbarzyńskich metod jak przemywanie skóry spirytusem, co kiedyś uchodziło za skuteczny sposób na tradzik. Przesuszenie rzeczywiście sprawia, że na początku pryszcze znikają, ale to dla gruczołów łojowych sygnał, by uruchomić program alarmowy i wówczas produkcja łoju rośnie, a co za tym idzie pojawia się więcej pryszczy. To dlatego nie każdy kosmetyk myjący nadaje się do skóry trądzikowej. Zdecydowanie odpada zwykły mydło, lepiej też unikać tanich żeli nazywanych do cery trądzikowej, bo zwykle zawierają po prostu wysuszający alkohol. Znacznie lepiej sprawdzą się łagodne kosmetyki ekologiczne oraz te przeznaczone dla niemowląt, a nawet myjące olejki. W pielęgnacji cery trądzikowej nie należy natomiast przesadzać z peelingiem. Jeśli masz łagodny trądzik i twoim głównym problemem i są wągry i podskórne grudki oraz krostki stosuj raz w tygodniu łagodny peeling enzymatyczny. Jeśli natomiast masz na twarzy ropne wypryski, nie stosuj żadnego, bo tylko rozniesiesz zakażoną wydzielinę po całej twarzy, co wywoła nowe pryszcze i ogniska trądziku. Pamiętaj też o odpowiednim nawilżaniu. Dobry krem nawilżający do cery trądzikowej musi mieć lekką konsystencje, by nie zatkać porów. Najlepiej sprawdzają się żele i emulsje. W pielęgnacji cery trądzikowej ważne jest też regularne stosowanie odpowiednich maseczek – mogą to być maseczki domowej roboty lub gotowe kosmetyki z drogerii.


Domowe sposoby na tradzik
Domowe sposoby na trądzik najlepiej sprawdzają się w początkowym stadium trądziku, później można je stosować tylko jako uzupełnienie kuracji dermatologicznej. Jakie zasługują na szczególną rekomendację? Przede wszystkim fiołek trójbarwny nazywany też bratkiem. Wystarczy zaopatrzyć się w gotową do parzenia herbatkę w torebkach. Wypij dwie filiżanki tego naparu dziennie, a po kilku tygodniach zauważysz, że cera wygląda lepiej. Dzieje się tak dlatego, że fiołek trójbarwny wspiera procesy detoksykacji organizmu, działa antybakteryjnie i łagodząco. Dzięki temu napar z bratka na trądzik sprawdza się też dobrze w stosowaniu zewnętrznym .Można stosować go do przemywania ery trądzikowej zamiast trądziku lub dodatkowo,  by złagodzić ropne wypryski. Nieocenione są też drożdże, które też można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.  Pij je w postaci napoju z ciepłym mlekiem, albo nakładaj na twarz jako maseczkę, a zobaczysz, że szybko uporasz się z trądzikiem młodzieńczym. Przy dużych podrażnieniach warto też sięgnąć po antybakteryjny i kojący miód, który sprawdza się jako maseczka szczególnie przy dużej liczbie ropnych pryszczy i wyprysków.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *