Uncategorized

Dieta

Sposób na trądzik? Właściwa dieta! Niezdrowe odżywianie ma bardzo duży wpływ na liczne zmiany trądzikowe i pojawianie się na twarzy nieprzychylnych nam krost. Aby to powstrzymać, nie tylko trzeba korzystać z preparatów anty-trądzikowych, ale także zmienić dietę na nieco bardziej zdrową.

Trzeba z jadłospisu wyłączyć przede wszystkim tłuszcze zwierzęce (poza tranem) oraz potrawy, które przyrządzane są na wielokrotnie do tego poświęcanych olejach. Także koniec z drażniącymi, ostrymi potrawami, a także solą, która nieprzychylnie działa na skórę. Wskazane jest też unikanie dużych ilości słodyczy, sztucznych soków i tytoniu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dym tytoniowy łatwo wchłania się do skóry i także bierni palacze mają z tego powodu zapewnione niebezpieczeństwo. Oczywiście nikt nie mówi tutaj o całkowitym wykluczeniu z jadłospisu ulubionych potraw, ale ograniczenie ich i zastępowanie nieco bardziej naturalnymi.

W końcu dbanie o ładną cerę to priorytet, a na niektórych ludzi wymienione wyżej podstawy diety, nie działają najlepiej. Wybór po raz kolejny należy do nas – samokontrola i ograniczanie się czy brak wyznaczania granic posiłkowych i nieprzyjemne zmiany na skórze.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczmy je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *