Uncategorized

Metody leczenie trądziku

Trądzikiem należy się zająć bez względu na to, jak dużych jest rozmiarów. Oczywiście różne terapie zastosuje się w momencie kiedy trądzik występuje jedynie w pojedynczych miejscach na ciele, a zupełnie inną, kiedy ma dużo większy zasięg występowania na skórze.

W momencie kiedy jego szkody są niewielkie i tylko gdzieniegdzie pojawia się czerwona plamka – stosuje się leczenie miejscowe. Wystarczą do tego różnego rodzaju płyny do skóry twarzy bądź innych części ciała (w tym kwas azelainowy, retinoidy i nadtlenek benzolu). Inaczej sytuacja ma się jeśli chodzi o poważniejszy problem z trądzikiem – wtedy stosuje się terapię, której podstawą są antybiotyki i witamina A. Terapie tego typu trwać mogą od miesiąca do kilku, ale zazwyczaj przynoszą oczekiwane rezultaty. Wszystko zależy od odporności bakterii na działanie leków i tego, jak skóra jest zaniedbana.

Ponadto, aby zapobiec trądzikowi warto używać specjalnych emulsji do mycia skóry i zdecydowanie zrezygnować z mydła. Czasami nie najlepszy wpływ ma także woda i wtedy emulsje, bez potrzeby jej używania, są bardzo skuteczne. Jeśli dodamy do tego kremy nawilżające, możemy być pewni, że nasza skóra jest bezpieczna i rzadko kiedy pojawiać się na niej będą różne niepotrzebne elementy.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *