Uncategorized

Popularne sposoby na trądzik – skutecznie nie znaczy, że bezpieczne

Podstawowa klasyfikacja

Popularne sposoby na trądzik można podzielić na dwie kategorie. Na sposoby zalecane i na niezalecane (wręcz gorąco odradzane). Ten prosty podział dotyczy nie tylko ich skuteczności, lecz także możliwych konsekwencji. Konsekwencje mogą być różnorakie. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż nie chodzi tylko o pozbycie się trądziku, ale też zapobieganie późniejszym kłopotom w postaci blizn i przebarwień.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczmy je!

Częste mycie…

Można ciągle jeszcze spotkać ludzi, zwłaszcza przedstawicieli starszego pokolenia, którzy traktują trądzik jak wynik nadmiernego zabrudzenia skóry. Dla nich popularne sposoby na trądzik ograniczają się do częstego mycia. Czy jest to właściwe podejście? Oczywiście nie! Mycie jest bardzo ważne, ale samo w sobie nie zniweluje problemu. Trzeba też pamiętać, że w tym wypadku trzeba się przemywać bardzo delikatnie. Nie zaleca się mydeł zapachowych ani płynów do twarzy. Tu dobrze będzie korzystać z delikatnych środków myjących dla dzieci lub specjalnych mydełek polecanych w terapii trądziku. Bardzo dobrym pomysłem będzie korzystanie z mydła siarkowego. Część specjalistów posuwa się nawet tak daleko, że zaleca stosowanie filtrowanej wody. Jeśli nie mamy takich filtrów, możemy przynajmniej wodę do mycia przegotowywać.

Nie wolno także z myciem przesadzać. Optymalne wydaje się dokładne, ale zarazem delikatne mycie twarzy dwa razy dziennie. Trzeba też unikać pocenia się i w tym wypadku szybki prysznic po każdym wysiłku jest bardzo wskazany.

Wzrastająca świadomość, czyli kampania przeciw spirytusowi

Jeszcze niedawno za dość popularne sposoby na trądzik były uważane kuracje z wykorzystaniem spirytusu. Na szczęście obecnie wzrasta świadomość w tym zakresie i mniej osób ucieka się do tej metody. Zawdzięczamy to większemu dostępowi do informacji. Dzięki wywiadom udzielanym w cieszących się dużą oglądalnością programach telewizyjnych przez kosmetyczki i lekarzy oraz artykułom zamieszczanym w internecie, niektóre popularne sposoby na trądzik, które są jednocześnie bardzo niebezpieczne, udało się większości społeczeństwa ostatecznie wyperswadować.

Niegdyś za popularne sposoby na trądzik uważano właśnie parówki ziołowe i nacieranie spirytusem. Parówkami zajmiemy się za chwilę. Natomiast spirytus w tym wypadku może wyrządzić więcej zła niż zdajemy sobie sprawę. Na początku odczuwa się pewną ulgę i obserwuje poprawę. Na pewno spirytus działa bakteriobójczo, ale jednocześnie bardzo wysusza i drażni skórę. Można w ten sposób wyleczyć trądzik, stąd pewnie pewnie wzięła się popularność tej metody, ale jednocześnie zafundować sobie zniszczenie skóry, mnóstwo blizn i przebarwień. Takie ślady później bardzo trudno usunąć. Jeśli więc pod terminem popularne sposoby na trądzik rozumiemy smarowanie spirytusem lub innymi płynami, w których skład wchodzi alkohol, to musimy jednoznacznie stwierdzić, że trzeba z nich zrezygnować.

Maseczki i parówki ziołowe

Oczywiście popularne sposoby na trądzik to nie tylko smarowanie się spirytusem i jego pochodnymi. Na drugim miejscu znajduje się wykorzystanie ziół. Robi się z nich maseczki, przemywa roztworami skórę – zwłaszcza twarz – oraz wykonuje się parówki. Czy tego typu popularne sposoby na trądzik są bezpieczne?

Trudno w tym wypadku o prostą i jednoznaczną odpowiedź. Zbyt często traktujemy zioła zbyt ogólnikowo. Zapominamy, że poszczególne zioła działają bardzo różnie. Jedne mogą skórę wysuszać, a inne wręcz przeciwnie. Nie łatwo też wymienić wszystko zioła jakie można stosować lub te, których trzeba w tym wypadku unikać.

Dobrą parówkę można przygotować z mieszanki trzech ziół. Kupuje się je w sklepie zielarskim lub zbiera samodzielnie na polach. Te zioła to: tymianek, rumianek i szałwia. Do dużego garnka wlewa się wodę. Po jej zagotowaniu wsypujemy mieszankę i nachylamy się nad parą z ręcznikiem na głowie. Jeśli chodzi o popularne sposoby na trądzik, ten wydaje się stosunkowo najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy.

Pozostałe sposoby

Prócz tego wykorzystuje się także glinki, z których robi się maseczki. Niektórzy jako popularne sposoby na trądzik polecają smarowanie wodą z dodatkiem sody oczyszczonej. jednak w tym wypadku także może dojść do przesuszenia skóry, więc trzeba bardzo uważać.

Lepsze wydają się zimne okłady, które wzmagają krążenie. W tym celu trzeba mieć pod ręką jakiś żel, który przed użyciem mrozi się w lodówce. Taki zabieg nosi znamiona domowej krioterapii.

Musimy wszakże pamiętać o jednym. Niezależnie od tego, czy takie popularne sposoby na trądzik są bezpieczne, czy też nie, w przypadku zaostrzenia się choroby wizyta u lekarza jest obowiązkowa. Nie można tymi metodami wyleczyć ostrego trądziku. Zawsze należy zachować rozsądek i nie stosować niczego co jest z nim sprzeczne!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *