Uncategorized

Kuracje likwidujące przebarwienia potrądzikowe

Wybrać właściwy czas

Niestety przebarwienia potrądzikowe pozostają zwykle o wiele dłużej niż sam trądzik. Już nawet wyleczenie trądziku wymaga przynajmniej miesięcy, a gdy już skończy się jedna kuracja, okazuje się, że potrzebna jest następna. Warto od razu zaznaczyć, że mimo faktu, iż przebarwienia potrądzikowe mogą nam psuć humor i zamącić radość z tego, że wreszcie udało się zażegnać trądzik, nie należy zaczynać leczenia od razu.

Sporo preparatów i zabiegów może zainicjować procesy likwidujące przebarwienia potrądzikowe, jednak nie możemy od naszej skóry wymagać zbyt wiele w bardzo krótkim czasie. Przebyty niedawno trądzik już i tak osłabił wiązania kolagenowe i sprawił, że obecnie skóra jest bardzo wrażliwa i regeneruje się wolniej niż w normalnych warunkach.

Leczenie trądziku to nie tylko określone koszty finansowe, ale także pewne wyzwanie dla organizmu. Z tego powodu dobrze będzie odczekać kilka tygodni nim zdecydujemy się leczyć przebarwienia potrądzikowe. Nie znaczy to w żadnym wypadku, że powinniśmy taką kurację odkładać w nieskończoność. To także nie jest wskazane. Utrwalone plamy i blizny będzie trudniej zlikwidować. Najlepszym wyjściem jest poradzenie się lekarza i wspólne z nim ustalenie optymalnego czasu rozpoczęcia następnej terapii.

Od czego zacząć?

Na pewno ostry trądzik trzeba leczyć u lekarza specjalisty. W tym wypadku żadne eksperymenty i własne kuracje nie wchodzą w grę. Czy jednak przebarwienia potrądzikowe też wymagają konsultacji u dermatologa? Wprawdzie w większości przypadków nie jest to konieczne, ale nie zaszkodzi zasięgnąć porady lekarskiej.

Większość preparatów i kremów zwalczających przebarwienia potrądzikowe można kupić bez recepty. Oprócz tego mamy do dyspozycji zabiegi w salonach kosmetycznych. Istnieje też kilka domowych sposobów, które mogą pomóc. W zasadzie lekarz nie przepisze nam jakichś specjalnych silnych środków. Jego rola ograniczy się do zbadania stanu skóry po przebytej chorobie i doradzeniu kierunku dalszego postępowania. Nie znaczy to wcale, że taka pomoc jest bezwartościowa i można się bez niej obejść. Na tym etapie nie chodzi tylko o same przebarwienia potrądzikowe, lecz również o zbadanie uszkodzeń i tempa w jakim skóra odzyskuje swoje naturalne funkcje. Trzeba też sprawdzić, czy nie istnieje możliwość nawrotu choroby. Wiele osób lekceważy takie wizyty kontrolne i nie zdaje sobie sprawy, że dość często trądzik po kilku miesiącach powraca. Tylko dokładne badanie lekarskie może dać nam pewność, że nie ma takiego niebezpieczeństwa.

Gdy już się upewnimy, że nie grozi nam powrót trądziku i wszystko jest w jak najlepszym porządku, może zastanowić się, jak zwalczać przebarwienia potrądzikowe.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Salon kosmetyczki i kliniki dermatologiczne

W salonie kosmetycznym można przeprowadzić dermabrazję oraz inne podobne zabiegi usuwające wierzchnią warstwę skóry. W wypadku, gdy przebarwienia potrądzikowe nie są bardzo silne, kilka takich zabiegów wystarczy, by się ich pozbyć. Czasem może to być za mało i niektóre przebarwienia potrądzikowe pozostaną.

O ile salon kosmetyczny oferuje nam dużą pomoc w tym zakresie, o tyle poważniejsze zabiegi wymagają obecności lekarza kontrolującego reakcję skóry i przebieg kuracji. To może zapewnić już tylko klinika dermatologiczna, albo coraz popularniejsze centra medycyny estetycznej. Tam możemy czerpać bez ograniczeń z bogactwa współczesnej dermatologii i kosmetologii. Mamy też pewność, że zastosowane na przebarwienia potrądzikowe zabiegi odniosą właściwy skutek.

W związku z tym pojawiają się tylko dwa problemy. Pierwszym z nich jest dostępność takich usług w naszym kraju. Obecnie mogą z nich korzystać głównie mieszkańcy dużych miast. Pozostałe osoby będą miały kłopoty z częstym przyjazdem na zabiegi, choć odpowiednie planowanie i determinacja mogą pomoc w przezwyciężeniu tych trudności. Osobna kwestię stanowią pieniądze. Takie wizyty i zabiegi nie są refundowane, więc będziemy musieli sami pokryć ich koszty, a niektóre są stosunkowo drogie.

Domowe metody

Jak radzić sobie w domu i czy można coś poradzić na przebarwienia potrądzikowe we własnym zakresie? Tu z pomocą przychodzą nam dwie rośliny. Obie łatwo kupić w każdym sklepie spożywczym. To cytryna i zielony ogórek. Wyciśnięcie z nich soku też nie będzie zanadto kłopotliwe. Smarowanie takim sokiem może w jakimś stopniu zmniejszyć przebarwienia potrądzikowe.

We własnym zakresie można także stosować przeróżne preparaty i kremy wybielające. Niektóre z nich nie tylko likwidują w znacznym stopniu przebarwienia potrądzikowe, ale dzięki działaniu antybakteryjnemu przeciwdziałają nawrotom trądziku, co jest równie ważne, a czasem nawet o wiele ważniejsze. Należy jeszcze pamiętać, by unikać nadmiaru promieni słonecznych i na jakiś czas zrezygnować z opalania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *