Uncategorized

Leczenie trądzika: od czego zacząć i jak postępować, by odnieść sukces

Tematyka leczenie trądzika jest interesująca przede wszystkim dla nastolatków, bo to właśnie młodzież w okresie dojrzewania ma najczęściej problemy z pryszczami ,wągrami i innymi niedoskonałościami skóry charakterystycznymi dla cery trądzikowej, tak często występującej w wieku nastoletnim. Na szczęście, choć jest trudne, to leczenie trądzika jest możliwe. My podajemy sposób na sukces. Zastosuj nasz program antytrądzikowy, a wreszcie pewnego dnia spojrzysz w lustro i zachwytem zobaczysz tam atrakcyjną, gładką twarz bez pryszczy i bez śladów trądziku. Gotowy? A wiec czytaj dalej i śmiało stosuj nasze metody na walkę z trądzikiem młodzieńczym. Tylko pamiętaj, ze wiele z nich wymaga jednak systematyczności i zaangażowania, jeśli będziesz sobie odpuszczać i na przykład stosować krem na trądzik nieregularnie, od przypadku do przypadku to na pewno nie możesz liczyć na osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Trądzik to jedno z najczęściej występujących schorzeń skórnych. Choć najczęściej kojarzymy go z pryszczami i wągrami na twarzach nastolatków, ma wiele odmian. Na szczęście większość rodzajów trądziku nie jest groźna dla zdrowia i stanowi tylko mankament estetyczny – to własnie z tego powodu taka popularność różnych metod na leczenie trądzika, bo przecież każdy chce wyglądać atrakcyjnie, a ropne krosty na twarzy niestety pozytywną ocenę wyglądu niemal całkowicie wykluczają i przekreślają. O tym, że walka z trądzikiem jest trudna najlepiej świadczy fakt, że trądzik miewają nawet największe gwiazdy. Na szczęście zaledwie niewielki procent ludzi ma przez całe życie cerę trądzikową, co oznacza nawracające wypryski i problemy skórne oraz konieczność bardzo starannie dobranych środków do pielęgnacji skóry. U większości jednak występuje tylko tak zwany trądzik młodzieńczy w okresie dojrzewania i wraz z dorosłością znika. Niezależnie jednak od tego, warto podjąć leczenie trądzika, bo jesli pozostawisz skórę samą sobie, to trądziki młodzieńczy może się bardzo zaostrzyć i przede wszystkim taki stan skóry będzie się naprawdę długo utrzymywał. Ale jak zabrać sie za leczenie trądzika? Nasz poradnik Ci pomoże!

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Leczenie trądzika: pierwszy krok to pielęgnacja

Podstawą w walce z trądzikiem jest odpowiednia pielęgnacja. Niestety, skóra z takimi problemami wymaga specjalnej troski i uwagi, bo ma bardzo duże wymagania i nei wszystko zniesie. Prawidłowo dobrana pielęgnacja i odpowiednie kosmetyki, a także unikanie popularnych błędów w tej dziedzinie to już połowa sukcesu, jeśli chodzi o dobre rezultaty w likwidowaniu trądziku młodzieńczego lub innych form trądziku. Najbardziej istotna jest absolutna podstawa pielęgnacji czyli oczyszczanie skóry rano i wieczorem. Już na tym etapie wiele osób robi błąd, używając do mycia skóry twarzy albo zwykłego mydła, albo z kolei silnie wysuszających, tanich żeli do skóry trądzikowej, ktore przynoszą więcej szkody niż pożytku. Wysuszanie skóry tylko ją podrażnia oraz sprawia, że gruczoły łojowe starają się nadrobić braki i produkują jeszcze więcej tłustej wydzieliny, a więc problem trądziku może się tylko pogłębić. Zamiast tego użyj dobrej jakości płynu do przemywania cery trądzikowej. Kolejnym krokiem jest przetarcie skóry tonikiem, który dodatkowo oczyści i otworzy zatkane pory, przez co pomoże usunąć ogniska trądziku. Warto pamiętać, że także tonik do cery trądzikowej nie może zawierać alkoholu. W tej roli zresztą doskonale sprawdzą się napary z takich ziół jak rumianek nagietek czy bratek, które mają działanie łagodzące i antybakteryjne. Ostatki krok codziennej pielęgnacji to nałożenie na skórę preparatu nawilżającego. Wbrew temu, co się niegdyś twierdziło na ten temat, skóra trądzikowa bardzo potrzebuje nawilżenia i utrzymanie w niej prawidłowego poziomu wilgotności jest niezbedne, by skutecznie zlikwidować trądzik. Trzeba jednak pamiętać, że krem do cery  trądzikowej musi mieć bardzo lekką konsystencję, by nie zatykał porów. Najlepiej sprawdza się żel lub emulsja.

Krem na trądzik: najlepsza metoda leczenia trądzika

Jeśli chcesz naprawdę skutecznie pozbyć się pryszczy, wągrów i tłustej, świecącej się cery, musisz sięgnąć po dobrej jakości krem na trądzik. Musisz jednak przygotować się na pewien wydatek, bo krem antytrądzikowy za kilka złotych zwyczajnie nei spełnia swojej funkcji, zazwyczaj zawiera tylko silnie wysuszające substancje, przez co szybko znikają oznaki trądziku, ale wkrótce skóra zaczyna na to reagować i trądzik powraca, często jeszcze silniejszy, niż być przed kuracją słabym kremem. Jesli masz tylko lekki trądzik, to znaczy nieliczne pryszcze na twarzy możesz zastosować krem lub żel przeciwtrądzikowe który nakłada się miejscowo tylko na zmienione chorobowo fragmenty skóry. takim preparatem jest na przykład Revitol na trądzik. Przy zaawansowanym trądziku lub ogólnie przy cerze trądzikowej potrzebujesz takiego preparatu, jaki nakłada się na całą skórę. W tej roli znakomicie sprawdza się żel przeciwko trądzikowi czyli Trioxil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *