Uncategorized

Jeśli maść na trądzik sobie nie radzi…

Choć na rynku farmaceutycznym i kosmetycznym pojawia się coraz więcej preparatów zwalczających trądzik, nie zawsze udaje się pozbyć problemu. Co zrobić, gdy wypróbowaliśmy już niemal wszystkie maści na trądzik, a efektów ich stosowania „ani widu, ani słychu”? Może po prostu stosowaliśmy nie takie preparaty, jak trzeba? A może po prostu postać naszego trądziku jest niezwykle oporna?

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczmy je!

Kiedy warto sięgnąć po maść na trądzik?

Maści na trądzik nie zawsze przynoszą upragnione rezultaty w postaci idealnie gładkiej cery, pozbawionej pryszczy. Niestety… Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego, choć producenci zapewniają, specyfiki te nie przynoszą żadnych efektów? Sęk może tkwić w tym, że maści na trądzik są najczęściej skuteczne w przypadku, gdy nasz trądzik ma łagodny przebieg. Skuteczne mogą więc być w przypadku łagodnego trądziku młodzieńczego. Niestety, gdy zmiany trądzikowe są zaostrzone, wówczas maści na trądzik mogą stanowić jedyne uzupełnienie leczenia dermatologicznego.

Jedną ze skuteczniejszych maści na trądzik jest Trioxil. Jest to preparat, który przywędrował aż ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie są bardzo zadowoleni z efektów kuracji za pomocą tego specyfiku. W swoich opiniach przyznają, że choć sceptycznie podchodzili do kolejnego specyfiku na trądzik byli zaskoczeniu (pozytywnie) rezultatami działania Trioxilu. Okazuje się, że tę skuteczność zawdzięcza się technologii nanosomów, która została zastosowana. Dzięki temu substancja czynna, jaką jest bizasulene, dostaje się do głębokich warstw skóry, zwiększając skuteczność. Ponadto w składzie tego specyfiku znalazły się substancje pomocnicze (wyciąg z arniki, olej jęczmienny i pszenny, wyciąg z żeń-szenia), które normalizują pracę gruczołów łojowych, łagodzą podrażnienia oraz nadają naszej skórze zdrowy wygląd.

Kiedy więc warto sięgnąć po maści na trądzik? Po pierwsze – wtedy, gdy nasza postać trądziku jest łagodna. A po drugie – gdy znajdziemy i zastosujemy skuteczną maść.

Co innego pomoże na trądzik?

Gdy maść na trądzik nam nie pomoże, wówczas nie należy się poddawać, ponieważ sposobów walki z tym problemem jest wiele. Zamiast maści można zastosować kremy do stosowania miejscowego. Kremy powinny zawierać substancje o właściwościach utleniającychprzeciwbakteryjnychprzeciwzaskórnikowych oraz keratolicznych. Taką substancją jest na przykład nadtlenek benzoilu czy kwas azelainowy. Warto dodać, że ten ostatni ma również „zdolności” redukujące przebarwienia pozapalne.

Jeśli i kremy nie pomogą to znak, że nasz trądzik jest nie tyle oporny, co może mieć ostrzejszy przebieg. Wówczas jedynym wyjściem na pozbycie się problemu jest wizyta u dermatologa. Specjalista zaleci właściwą kurację, która wyeliminuje trądzik. Bardzo często lekarze sięgają po antybiotyki, zarówno do stosowania miejscowego, jak i jako leczenie ogólne. Spośród antybiotyków stosowanych na trądzik, najlepsze rezultaty przynoszą erytromycyny oraz tetracykliny. Jeśli jednak okaże się, że nie antybiotyki, to może retinoidy? Dermatolodzy chętnie zalecają również stosowanie retinoidów, czyli pochodnych witaminy A. A spośród nich najchętniej stosowane są izotretynoiny. Substancja ta wykazuje działanie keratolityczne oraz właściwości przeciwłojotokowe. Ponadto działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie. Oznacza to, że walka z trądzikiem za pomocą izotretynoiny odbywa się w wielu kierunkach. Niestety terapia za pomocą retinoidów może nieść dość niebezpieczne skutki uboczne, na przykład działanie teratogenne – toksyczne dla płodu bądź zarodka. Dlatego też retinoidów o dużych stężeniach nie powinno się podawać kobietom w ciąży. Lekarz dermatolog może nam również zlecić leczenie hormonami. Taki rodzaj leczenia jest niezwykle pomocny kobietom, u których przejawia się hiperandrogenizm. Leczenie tego typu odbywa się poprzez zażywanie doustnych środków antykoncepcyjnych, na przykład pigułek Diane-35.

Z trądzikiem może poradzić sobie również kosmetyczka, aczkolwiek najlepiej skorzystać z jej usług w przypadku zmian nienasilonych. Spośród zabiegów na trądzik warto wymień takie jak: mikrodermabrazja, czy peelingi które złuszczają skórę i przyczyniają się do likwidowania przebarwień, które mogą powstawać po trądziku. Mikrodermabrazja to zabieg, który polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w głowicę. Jest to zabieg bezbolesny, a dzięki niemu następuje stopniowe „ścieranie” warstw naskórka aż do żądanego poziomu. Nie dość, że jest to zabieg bezbolesny, to na dodatek trwa krótko. Ponadto mikrodermabrazja nie tylko redukuje trądzik , ale przyczynia się do pobudzenia syntezy kolagenu, dzięki czemu nasza skóra staje się grubsza i bardziej elastyczna i pozbawiona zmarszczek.

Jeżeli borykamy się z trądzikiem, a żadne maści na trądzik nie są dość skuteczne, wówczas warto wykonać kolejny krok – udać się do dermatologa. Na pewno nie należy bagatelizować problemu i poddawać się, ponieważ może to nieść ze sobą pewne niekorzyści, które odbijają się na naszej cerze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *