Uncategorized

Przegląd najskuteczniejszych metod usuwania blizn po trądziku

Walka z trądzikiem nie zawsze zakończona jest sukcesem. Mimo iż uda nam się uporać z krostkami, nasza skóra wciąż jest daleka od ideału. Powodują to blizny po trądziku, powstałe na skutek nieprawidłowej pielęgnacji czy ciężkich do wyleczenia zmian trądzikowych. Gdy problem ten dotyczy właśnie nas, musimy wrócić do walki, tym razem z nowym wrogiem – bliznami po trądziku.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Pokonaj blizny po trądziku w domu

Z niewielkimi, płytkimi bliznami można walczyć w domowym zaciszu. Podstawą jest pielęgnacja. Codzienna dbałość o higienę w postaci kąpieli czy prysznica, to jednak za mało. Skóra łatwiej się zregeneruje, jeśli będziemy ją każdego dnia nawilżać specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami. Warto pamiętać by wybierać kosmetyki dobrej jakości, które nie zatykają porów i mają lekką, nieobciążającą konsystencję. Warte wypróbowania są również żele i kremy stymulujące regeneracje uszkodzonego naskórka. Na rynku dostępne są kosmetyki tego typu wystarczy poszukać tego odpowiedniego do naszych potrzeb. Kolejną fazą pielęgnacji jest cotygodniowe złuszczanie naskórka za pomocą peelingów. To ważny zabieg, który pomoże nam wyrównać ślady po bliznach. Blizny i przebarwienia rozjaśni również serum depigmentacyjne. Stosowanie tego kosmetyku, warto włączyć do codziennej pielęgnacji. Przed aplikacją serum, należy pamiętać aby dokładnie oczyścić twarz, np. płynem micelarnym, czy odpowiednim żelem do mycia twarzy. Aplikujemy je okrężnymi ruchami, pobudzając tym samym mikrokrążenie i lepszą penetrację składników w głąb skóry.

Do usuwania blizn potrądzikowych, możemy użyć domowych maseczek. Popularną maseczką tego typu jest ta z aspiryny. Wystarczy, że pięć tabletek aspiryny rozpuścimy w łyżeczce ciepłej wody i dodamy do niej jedną łyżeczkę jogurtu naturalnego. Przygotowaną masę nakładamy na skórę na ok. 20 min. Zabieg należy powtarzać 1-2 razy w tygodniu przez okres pięciu tygodni. Po tym czasie możemy spodziewać się oczekiwanych rezultatów: rozjaśnionych przebarwień i gładkiej skóry bez śladów trądziku.

Gdy domowe metody na blizny po trądziku nie wystarczają…

Trudniejszymi przypadkami blizn po trądziku powianiem zająć się specjalista medycyny estetycznej bądź kosmetolog. Po oględzinach skóry i rozpoznaniu naszego przypadku pomoże nam dobrać odpowiedni sposób codziennej pielęgnacji, jak również wskaże na sposób leczenia. Wśród polecanych metod walki z bliznami po trądziku znajdują się:

DermabrazjaZabieg ten stosuje się do usuwania wyjątkowo głębokich blizn. Kosmetyczka, używając szybkoobrotowej, diamentowej głowicy, ściera zewnętrzne warstwy skóry. Dermabrazję wykonuje się z miejscowym znieczuleniem, a po skończonym seansie należy nosić specjalny, ochronny opatrunek. Na efekty zabiegu należy czekać około 2 miesięcy.

MikrodermabrazjaOdmiana dermabrazji, stosowana dolikwidacji mniejszych blizn. Polega na naskórkowym ścieraniu wierzchnich partii skóry. Metoda ta nie wymaga znieczulenia czy opatrunków. Efekty zabiegu widoczne są już po około 3 dniach, jednak dla uzyskania zadowalających rezultatów, zabieg należy powtórzyć 10 razy, w odstępach co 11 dni.

Dermabrazja laserowaPrzeznaczona jest do usuwania bardzo dużych blizn. Nie jest zalecana dla osób o ciemnej karnacji, ponieważ na skórze mogą pojawić się odbarwienia. Zabieg polega na „odparowaniu” zewnętrznych partii skóry, jest więc bolesny i wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Przez tydzień od wykonania zabiegu, trzeba nosić specjalny opatrunek. Podrażnienia skóry, zaczerwienienia i opuchnięcia po tego typu terapii, mogą się utrzymywać nawet przez 3 miesiące.

Głęboki peeling chemiczny Pomocny przy usuwaniu niewielkich i płytkich blizn. Nie jest to zabieg dla osób o ciemnej karnacji oraz cierpiących na alergie i choroby serca. Polega on na rozpuszczaniu wierzchnich partii skóry za pomocą specjalnych mieszanek chemicznych. Po zabiegu, przez około 30 dni, skóra jest nieznacznie zaczerwieniona, a czasami piecze.

Laser frakcyjny To skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się blizn po trądziku. Zabieg jest prawie bezbolesny, nie wymaga przebycia długiej rekonwalescencji, a rezultaty widać  niemalże od razu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *