Uncategorized

Kosmetyki, kremy i żele do pielęgnacji twarzy trądzikowej

Każda pora roku ma wpływ na naszą cerę. Gdy na dworze temperatura spada poniżej zera, odbija się to na naszej skórze. Zwężają się naczynia krwionośne, a gruczoły łojowe pracują na wolnych obrotach. W rezultacie skóra naszej twarzy jest gorzej odżywiona, a także słabiej chroniona przed utratą wilgoci. Ponadto zimne powietrze jest suche, co powoduje, że skóra bardzo szybko ulega odwodnieniu. Źle na nasza cerę wpływają zbyt duże wahania temperatur. Wychodząc z ciepłego mieszkania na dwór, gdzie panują ujemne temperatury, a potem znów z mrozu wracasz do ciepłego domu, wówczas następuje gwałtowne zwężenie naczynek krwionośnych, a następnie się rozszerzają. W rezultacie zaczynają pękać.
Latem zagraża nam głównie słońce. Promienie słoneczne wysuszają skórę, ale jednocześnie przyczyniają się do powstawania przebarwień i utrwalania uszkodzeń po trądziku. Priorytetem jest więc ochrona i nawilżanie. W rzeczywistości niezależnie od pory roku twarz trądzikowa wymaga szczególnej troski. Jak o nią dbać, by nie tracić zbyt wiele czasu na różnicowanie zimowych i letnich kuracji?


Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Ważne jest odpowiednie oczyszczanie

Podstawą pielęgnacji każdej cery jest jej dokładne i właściwe oczyszczenie. By preparat nie naruszył płaszcza ochronnego (hydrolipidowego) należy wybrać odpowiednie kosmetyki. Powinny to być preparaty, które wykazują kwaśne pH. W sytuacji, gdy nasza cera ma skłonność do przetłuszczania się bądź też jest cerą mieszaną, do oczyszczania twarzy najlepsze będą żele do mycia. Z kolei do cery suchej idealne będą mleczka albo też śmietanki, których nie trzeba spłukiwać wodą.
Prawidłowa pielęgnacja cery wymaga również stosowania peelingów. Peeling wystarczy wykonać raz w tygodniu. Najlepsze, najłagodniejsze i najskuteczniejsze, a jednocześnie bardzo uniwersalne są peelingi enzymatyczne. Ich działanie oparte jest na złuszczającym działaniu roślinnych enzymów. Dzięki tym właściwościom peeling usuwa wydzielinę gruczołów łojowych połączoną z płytką rogową naskórka. Taki rodzaj peelingu jest wskazany przede wszystkim dla cery przesuszonej i naczynkowej, ponieważ nie podrażnia skóry i nie oddziałuje na nią mechanicznie. Warto również podkreślić i zapamiętać, że peelingi powinno wykonywać się na noc, ponieważ skóra nocą szybciej się regeneruje, a więc ma szanse na szybsze odbudowanie bariery hydrolipidowej.

Ochrona w ciągu dnia

Kosmetyki do twarzy, które będziemy stosować zimą powinny obfitować w składniki odżywcze i mieć konsystencję zapewniającą skórze odpowiednią ochronę przed zimnym wiatrem i mrozem. Dzięki temu na powierzchni skóry utworzy się ochronny film, którego celem jest zabezpieczenie skóry przed działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a przede wszystkim przed niskimi temperaturami. Warto wybierać kremy na dzień, które zawierają filtry chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym. Co prawda zimą słońce nie świeci tak mocno jak latem, ale promienie słoneczne odbite od lodu albo śniegu mogą działać na skórę bardzo mocno. Dlatego też lepiej, jeśli zrezygnujemy na czas zimy z lekkich kremów, żeli czy emulsji na rzecz kremów tłustych.
Latem odwrotnie – skóry nie należy zanadto obciążać. Warto więc sięgać głównie po kremy o właściwościach nawilżających i z bardzo wysokimi filtrami UV. Ochrona przed słońcem powinna być latem naszym kosmetycznym priorytetem.
W przypadku cery naczynkowej warto sięgnąć po kremy zawierające składniki o właściwościach wzmacniających oraz uszczelniających naczynka. Warto więc wybierać takie specyfiki, w składzie których znajdą się między innymi: witamina K  lub wyciąg z kasztanowca.

Warto również pamiętać, że dobrą ochroną przed mrozem i słońcem jest codzienny makijaż. Zimą może być nieco intensywniejszy (grubsza warstwa podkładu etc.), latem nie powinien zanadto obciążać skóry.

Regeneruj cerę nocą

By odpowiednio pielęgnować naszą cerę, nie zapominajmy o nocnej pielęgnacji. Właśnie nocą nasza skóra najintensywniej się regeneruje. Dlatego też przed pójściem spać dobrze jest nałożyć krem. Nie powinien to być ten sam krem, którego używamy na dzień. Krem na noc powinien zawierać takie składniki, które naprawią szkody, wyrządzone skórze przez wiatr, słońce i mróz. Idealny krem na noc powinien obfitować w różnorodne witaminy, spośród których najważniejszymi są: witamina A, C, E, K, B3 oraz B5. Dobry krem na noc powinien zawierać ponadto składniki o właściwościach nawilżających oraz wiążących wodę w naskórku. Tu idealne będą kremy, w składzie których znajdzie się kwas hialuronowy, gliceryna, witamina F, masło Shea.
Pora wieczorna to idealny czas na nakładanie maseczek. Dobre będą maseczki nawilżające, które wzmocnią naczynka, maski nawilżające i odżywcze dobrane do potrzeb skóry.

Na koniec jeszcze jedna rada. Kosmetyczki radzą, by. Dzięki takiej kombinacji cera otrzyma pełną gamę składników, które są niezbędne do regeneracji skóry, a to z kolei sprawi, że skóra będzie lepiej broniła się przed szkodliwymi czynnikami w dzień.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *