Uncategorized

Jak leczyć trądzik pospolity w naszych warunkach

Kwestia dostępności

Leczyć trądzik pospolity można na bardzo wiele sposobów. Nie wiem nawet, czy obecnie przeciętny dermatolog jest w stanie wymienić wszystkie. Jeśli interesuje się na bieżąco zmianami zachodzącymi w jego specjalizacji, to pewnie będzie w stanie wskazać na wszystkie znane medyczne sposoby na trądzik pospolity. Co wcale jeszcze nie oznacza, że będzie mógł wszystkie zastosować. Przeszkodą jest nasz opłakany system zdrowotny. Do bardziej nowatorskich zabiegów brakuje sprzętu. Ten, który jest, jeśli się zepsuje, stoi tygodniami, bo albo nie ma do niego części zamiennych, albo też nie ma go kto naprawić. Od razu przypominają się stare dowcipy z epoki komizmu. Cóż kiedy sprawa dotyczy naszych czasów i naszej, ponoć lepszej rzeczywistości.

Przypuśćmy też, że pojawia się nowy lek na trądzik pospolity. Lekarz o nim czyta w zagranicznym periodyku medycznym. Badania wydają się być obiecujące. Jednak leku takiego na próżno szukać w naszych aptekach. Nie chodzi już o całkiem nowatorskie metody i sposoby, jakimi leczy się w laboratoriach trądzik pospolity w ramach eksperymentów, lecz tylko o to, co w innych krajach jest już dostępne od roku albo dwóch.

Lek na trądzik pospolity można wprawdzie sprowadzić, ale koszty będą dość spore. W zasadzie nawet lekarz nie może go pacjentowi zalecić, skoro jeszcze nie został dopuszczony do obrotu w naszym kraju. Więc możesz go sprowadzić jedynie na własną odpowiedzialność.

Generalnie współczesny polski dermatolog może na trądzik pospolity zastosować jedynie antybiotyki lub retinoidy. Te starszej lub nowszej generacji. Zależy na ile sam lekarz stale rozwija swoje umiejętności zawodowe i pogłębia wiedzę medyczną. Rzecz jasna te stare są mniej skuteczne, a za to bardziej niebezpieczne. Innym sposobem będzie wykorzystanie kwasu azelainowego. Czasem, gdy choroba przebiega w miarę łagodnie i trądzik pospolity nie przybiera ostrej postaci, wystarczy jakiś dobry krem i trochę cierpliwości.

Piszą o tym dlatego, że często już sam trądzik pospolity wywołuje bardzo negatywne emocje u osoby nim dotkniętej. Uroku nikomu nie przysparza. Jeśli do tego dochodzi świadomość, że jesteśmy na obrzeżu prawdziwej współczesnej medycyny, można popaść w jeszcze większą depresję.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Na własną rękę

Na jedynych te stare metody dermatologiczne wpływają dość dobrze, a u innych nie widać zbyt wielkiej poprawy. Zapewne z tego powodu wiele osób zwraca się ku starym naturalnym sposobom na trądzik pospolity. Mimo, iż jest to zjawisko nagminne, nie zawsze zasługuje na pochwalę. Dopóki arsenał lekarskich środków nie będzie bardziej rozszerzony, zastosowanie antybiotyków lub retinoidów wydaje się rozwiązaniem słusznym. Pewnych ograniczeń nie przeskoczymy.

Na leczenie na własną rękę można sobie pozwolić w sytuacji, gdy trądzik pospolity jest łagodny. W przeciwnym wypadku ryzykujemy powikłania. Od wielu lat zioła i maseczki oraz kremy na trądzik pociągają nas bardziej niż gabinet lekarski. Cudownych sposobów szukamy też u kosmetyczek. Pytamy w internecie, bo liczymy na to, że ktoś zna jakiś dobry sposób i pomoże nam wyleczyć trądzik pospolity w ciągu kilku tygodni. Jednak takich rezultatów nie gwarantuje dziś jeszcze żadna metoda. Musimy niestety uzbroić się w cierpliwość.

Świat kosmetyków

Dużym zainteresowaniem cieszą się kremy i inne kosmetyki zwalczające trądzik pospolity. Co jakiś czas pojawiają się nowe propozycje. Jedne bardziej udane, a inne nieco mniej. Tym co często jest wykorzystywane są wyciągi z warzyw lub owoców egzotycznych. Stosunkowo nowym produktem, który można uznać za hit tego lata jest krem z marchewki. Na pewno jakoś łagodzi trądzik pospolity, ale za lek uznać go nie można. Marchewka zawiera witaminę A, ale od witaminy A do retinoidów droga jeszcze dość daleka i wiedzie przez laboratorium chemiczne.

Dużą gamę preparatów oferuje Revitol. Środek o nazwie Acnezine ma dobre noty i pomaga zwalczać trądzik pospolity. Co równie ważne, zapobiega powstawaniu przebarwień potrądzikowych. Można po niego sięgnąć pod warunkiem, że nie będziemy go traktowali jako alternatywy dla leczenia pod kierunkiem dermatologa.

W stosowaniu kosmetyków należy wystrzegać się dwóch rzeczy. Nie jest bezpiecznie kupować produkty niesprawdzone na przykład na giełdach internetowych lub bazarkach. Ich sprzedawcy nie mogą ręczyć za jakość oferowanego towaru. Musimy także przestrzegać zasad podanych przez producenta. Niektóre osoby nadużywają kremów w usuwaniu trądziku licząc, że dzięki temu trądzik pospolity szybciej zniknie. Takie postępowanie może doprowadzić do nadmiernego wysuszania skóry. Tego typu zachowanie jest podobne do pomysłu zjedzenia na raz całej paczki antybiotyków, by „szybciej zadziałały”. Chyba nie muszę pisać i szczegółowo wyjaśniać, co może się wydarzyć po takiej „kuracji”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *