Uncategorized

Jakie kremy są najlepsze na trądzik?

Leczenie i zapobieganie

O walce z trądzikiem można by już pisać niemal epopeje. Dotyka on najczęściej ludzi młodych, choć w pewnych okolicznościach mogą z nim mieć problemy także dorośli. Co ciekawe trądzikiem martwią się nie tylko ci, którzy już go mają, ale również tzw. „potencjalne ofiary”, czyli większość młodych osób doświadczających przewalającej się w ich wnętrzu burzy hormonów. Niektórzy już z wyprzedzeniem pytają o metody usuwania lub zapobiegania trądzikowi. Nie jest to wcale takie złe podejście. Każdy zapewne zna stare powiedzenie, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Co można robić? Jeśli chodzi o trądzik najlepsze kremy i kosmetyki do zwykłej pielęgnacji nie zdają egzaminu. Ich rola polega zwykle na natłuszczaniu skóry, co w omawianym wypadku jest raczej działaniem nieporządnym.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Kogo pytać, gdzie szukać

Tego typu kremy krążą czasami z rąk do rąk. Towarzyszy im komentarz, że „mnie nie pomogło, może tobie…”. Oczywiście kolejnej osobie też nie pomaga. Mając bowiem na uwadze trądzik najlepsze kremy znajdziemy tylko w renomowanych drogeriach i aptekach. Przy czym należy szukać właśnie pod tym kątem. Nieodzowna w tym wypadku może być porada doświadczonej kosmetyczki. Dla wielu młodych mężczyzn takie konsultacje wydadzą się zbytnią przesadą, ale lepiej iść do kosmetyczki i zapytać o to, jakie na trądzik najlepsze kremy poleca, niż wydawać niepotrzebnie pieniądze na kosmetyki przeznaczone do zupełnie innych celów. Trzeba więc przezwyciężyć stereotypy i uprzedzenia. Na dzień dzisiejszy to już dużo łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wtedy zresztą nie było o co pytać, gdyż wówczas nie istniały nie tylko na trądzik najlepsze kremy, ale jakiekolwiek, które można byłoby polecić.

Można także udać się do dermatologa, jednak w tym wypadku należy to pytanie zadać w ramach wizyty, a nie wybierać się tylko po to, by zapytać lekarza, jakie na trądzik najlepsze kremy zaleca. Uwaga ta podyktowana jest tym prostym względem, że musimy pamiętać o długich kolejkach do gabinetów specjalistycznych. Czekanie kilka miesięcy tylko po to, aby zadać jedno pytanie, nie wydaje się rozsądnym wyjściem. Także wizyta prywatna, jeśli ma się ograniczyć do uzyskania informacji, jakie to na trądzik najlepsze kremy istnieją, jest niewspółmiernym wydatkiem. Trudno też oczekiwać, że w takiej sytuacji sam lekarz potraktuje nas w pełni poważnie. Jeśli natomiast zapytamy go o to w trakcie badań, możemy liczyć na jakąś pożyteczną wskazówkę.

Jeszcze raz w salonie kosmetycznym

Powróćmy na chwilę do salonu kosmetycznego, który opuściliśmy chyba ze zbyt dużym pośpiechem. Zresztą panowie powinni dokonać prostego rachunku. Lepiej wybrać się kilka razy do kosmetyczki, niż męczyć się przez długie miesiące z trądzikiem, a potem jeszcze z jego pozostałościami. Panie na szczęście nie mają takich dylematów.

Zresztą wejść do gabinetu i po prostu zapytać o to, jakie na trądzik najlepsze kremy są polecane, też nie jest najlepszym pomysłem. O wiele lepiej będzie poddać się całościowej kuracji anty-trądzikowej. Wówczas zyskamy nie tylko lepszą i zdrowszą skórę, ale także sama kosmetyczka wskaże nam co mamy używać na co dzień i jakie są na trądzik najlepsze kremy. Takie rozwiązanie wydaje się być optymalne.

Kilka słów o samych kremach

No dobrze. Pytaliśmy już kogo tylko można (i kogo pytać warto) o to, jakie są na trądzik najlepsze kremy, pora napisać kilka słów na temat samych kremów. Te naprawdę skuteczne na trądzik najlepsze kremy, mają działanie lecznicze i pielęgnacyjne. Nie natłuszczają, lecz nawilżają, a to duża różnica.

Usuwają trądzik, martwy naskórek i wągry. Oczyszczają całą powierzchnię i łagodzą podrażnienia. Wykazują także działanie przeciwbakteryjne. Od razu przy pierwszym użyciu odczuwa się różnicę w porównaniu ze zwykłymi kremami i żelami. Jest to różnica nie tylko odczuwalna, ale także widoczna dla otoczenia, co jest dość istotne latem lub podczas wizyt na basenie albo siłowni.

Mimo wszystko nie można oczekiwać cudów. Nie wystarczy jedno smarowanie. Nawet te rzeczywiście skutecznie działające na trądzik najlepsze kremy trzeba używać stosunkowo długo, by efekt był trwały. Jeśli nie mamy jeszcze trądziku, ale niejako czujemy się zagrożeni tym schorzeniem dermatologicznym, to warto pomyśleć o profilaktycznej kuracji. Przy lekkim trądziku tego typu kosmetyki również powinny być wystarczające. Natomiast podczas ostrych przebiegów mogą skutecznie wspierać inne formy leczenia. Wszystko należy w tym wypadku skonsultować z lekarzem prowadzącym. Kosmetologia nieustannie się rozwija i warto korzystać z jej najnowszych zdobyczy, gdyż mogą one w znacznym stopniu ułatwić nasze życie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *