Uncategorized

Trądzik na plecach – sprawdzone sposoby

Trądzik na plecach staje się coraz bardziej powszechną dolegliwością skórną. Młodzi ludzie borykają się już nie tylko z wykwitami skórnymi na twarzy. Choć na pierwszy rzut oka problem może wydawać się niewielki, okazuje się, że w rzeczywistości trądzik na plecach to poważny kłopot. Niby plecy nie są tak eksponowane jak twarz, aczkolwiek tę część ciała znacznie chętniej odsłaniamy latem, co może okazać się kłopotliwe. Jeżeli zawczasu zaczniemy działać, trądzik na plecach może zniknąć jeszcze przed nadejściem upałów.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Trądzik na plecach to także androgeny

Warto wiedzieć, że przyczyny trądziku na plecach są dokładnie takie same, jak przyczyny trądziku na przykład na twarzy. Oznacza to, że i w tym przypadku za powstawanie zmian trądzikowych odpowiedzialne są androgeny – męskie hormony płciowe. To ich wzmożona aktywność sprawia, że gruczoły łojowe zaczynają pracować znacznie szybciej, produkując większe ilości wydzieliny, co w konsekwencji doprowadza do łojotoku. Gdy dochodzi do zaczopowania ujść gruczołów, wówczas „do głosu” dochodzą bakterie beztlenowe, które powodują powstawanie mikrozaskórników.

Domowe sposoby na trądzik na plecach

Walka z trądzikiem na plecach może z powodzeniem zostać przeprowadzona za pomocą domowych sposobów. Są to metody sprawdzone, które nie powodują nasilenia zmian skórnych. Trzeba jednak mieć świadomość, że takie sposoby walki z trądzikiem na plecach, mogą przynieść różne rezultaty u różnych osób.

Toniki na trądzik na plecach

W zwalczaniu trądziku na plecach pomocne będą specjalnie przygotowane toniki, służące do przemywania skóry dotkniętej zmianami skórnymi. Nie są to drogie specyfiki, które bardzo łatwo można przygotować w domu.

Polecanym tonikiem na trądzik może być tonik przygotowany z soku z cytryny (świeżo wyciśnięty) oraz wody. Kilka kropli soku należy połączyć z wodą i za pomocą nasączonego wacika przemywać pryszcze.

Innym tonikiem, który ma działanie kojące i ściągające jest tonik ze świeżego ogórka. By przygotować taki specyfik należy zetrzeć na tarce ogórka, a następnie całość (wraz z sokiem ogórkowym) połączyć z niewielką ilością wody. Tak przygotowanym specyfikiem należy przemywać miejsca na plecach dotknięte zmianami trądzikowymi.

By pozbyć się trądziku na plecach można stosować toniki aloesowe. Wystarczy wycisnąć sok z liści aloesu zwyczajnego, a następnie przemywać nim plecy. By nie doskwierało nam uczucie pieczenia, należy sok z aloesu rozpuścić z wodą. Wówczas specyfik będzie mniej stężony, a tym samym nie będzie podrażniał skóry.

Miła plecom maseczka

Okazuje się, że na trądzik na plecach doskonale sprawdzają się maseczki. Sposób przygotowania takich preparatów jest dokładnie taki sam, jak w przypadku maseczek nakładanych na twarz.

Triumfy święci drożdżowa maseczka, która doskonale redukuje trądzik. By wykonać taką miksturę należy około dwa dekagramy drożdży rozpuścić w łyżce ciepłej wody lub mleka. Następnie należy całość wymieszać i nałożyć na plecy. Po upływie kilkunastu minut, gdy maseczka stężeje należy „złuszczyć” ją kolistymi ruchami. Następnie należy maseczkę zmyć – najpierw ciepłą wodą, a potem wodą zimną.

Innym wariantem drożdżowej maseczki jest maseczka z dodatkiem kilku kropli soku z cytryny. Całość należy wymieszać i nakładać na trądzik. Warto jednak wiedzieć, że na skutek występowania kwasku cytrynowego, skóra może nieco szczypać. Wówczas koniecznością jest zmycie maseczki przed czasem.

Na trądzik na plecach korzystnie działają również maseczki z aspiryny. Taka maseczka działa przeciwłojotokowo oraz wykazuje działanie oczyszczające. By wykonać taki specyfik należy kilka pigułek aspiryny (około pięciu) rozpuścić w łyżce ciepłej wody. Następnie tak powstały roztwór należy zmieszać z łyżeczką naturalnego jogurtu. Maseczkę należy nakładać na miejsce na plecach objęte trądzikiem, a po upływie kilkunastu minut, preparat musimy usunąć.

Kąpiele drożdżowe na trądzik

Nieocenionym narzędziem walki, nie tylko z trądzikiem na plecach są drożdże. Można się o tym przekonać nie tylko stosując drożdżowe maseczki. Na naszą skórę na plecach korzystnie wpłyną drożdżowe kąpiele. Jeżeli nasza skóra ma skłonność do łojotoku, takie kąpiele można wykonywać nawet codziennie. Zanim wykąpiemy się w drożdżach należy przygotować specjalny roztwór. Jedną kostkę drożdży piekarniczych należy zalać wrzątkiem wody (w ilości jednego litra). Następnie tak przygotowany roztwór należy wlać do wanny z wodą. W wodnej kąpieli należy przebywać od dziesięciu do piętnastu minut.

Kremy na zmiany trądzikowe na plecach

W walce z trądzikiem można również wykorzystać gotowe specyfiki. Na aptecznych półkach dostępnych jest kilka skutecznych kremów zwalczających trądzik. Należą one do dermokosemtyków, czyli specyfików, które są połączeniem leczenia dermatologicznego i kosmetycznego. Takie specyfiki zawierają w swoim składzie dobroczynne substancje, których celem jest nie tylko zwalczanie objawów trądziku, ale również eliminowanie przyczyn jego powstawania. W składzie najczęściej znajduje się nadtlenek benzoilu (na przykład Acnezine, Revitol Spot Gel, a do przemywania skóry – Hydroviton.CR), bizasulene (Trioxil), kwas azelainowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *