Uncategorized

Jak pytać o tabletki na trądzik?

Stawianie pytań to też sztuka

Na jednym z forów poświęconych pielęgnacji zdrowia pojawia się pytanie: „Czy tabletki na trądzik są skutecznie?”. Piszący otrzymuje równie lakoniczną odpowiedź: „Tak, tabletki na trądzik są skuteczne”. Można podejrzewać, że autorem odpowiedzi kieruje pewna złośliwość, mimo, iż jest to odpowiedź poprawna z punktu widzenia logiki i nie zawiera żadnych zwrotów niegrzecznych lub obraźliwych.

Jeśli ma się trochę obycia i doświadczenia na internetowych forach, niezależnie od ich profilu, łatwiej zrozumieć całą sytuację. Często pojawiają się prośby o pomoc lub pytania stawiane tak bardzo ogólnie, że trudno o konkretniejszą pomoc. Stawiający pytanie prawdopodobnie podejrzewają starych bywalców danego forum o posiadanie jakieś mocy czarodziejskiej lub ponad zmysłowych zdolności. Czują się zwolnieni z dokładnego wyłożenia o co im chodzi. Jeszcze gorzej, gdy wypowiedź jest pełna błędów ortograficznych i stylistycznych. Zwrócona przez administratora uwaga spotyka się często z obraźliwym odzewem. Sypią się uwagi o frustratach moderujących forum itp. Wprawdzie są i takie fora, na których wręcz za złe poczytuje się prośby o w miarę poprawną polszczyznę, ale takowe wolę omijać.

Piszę o tym dlatego, by już na wstępie wyjaśnić, że określenie tabletki na trądzik jest nazbyt ogólnym pojęciem, by można odpowiedzieć zgodnie z prawdą – tabletki na trądzik są skuteczne – lub – tabletki na trądzik są nieskuteczne. Biorąc po uwagę pewną średnią można przyjąć, że większość z nich rzeczywiście jest skuteczna. To jednak nie wystarczy, gdyż nikt nie może zagwarantować, że pytający nie trafi akurat na te mniej skuteczne.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Możesz mieć własną „sieć” sklepów!

Jeśli zaś chodzi o same tabletki na trądzik, to należy po prostu odwiedzić jakiś dobry salon kosmetyczny, aptekę lub sklep z kosmetykami w internecie. Co znaczy dobry? Dobry to taki, którego towarom możemy zaufać. Taki, w którym sprzedawcy wykazują troskę o klienta i kompetencję. Zapewne wielu Czytelników pokiwa głową z politowaniem nad moją naiwnością. Takich sklepów przecież nie ma. Wszyscy chcą zarobić i sprzedadzą nam każdy produkt, byle tylko podnieść zysk. Jednak to nieprawda! Na drodze różnych doświadczeń, a czasem wymiany informacji ze znajomymi, wyrobiłem sobie taką własną „sieć’ sklepów, które spełniają wspomniane kryteria.

Potrzebuję część do modernizacji komputera? Wiem, do którego sklepu iść. Chcę kupić tabletki na trądzik? Też mam sprawdzone miejsce. Istnieją jeszcze ciągle i mam nadzieję, że zawsze będą, sprzedawcy, którzy mają czas dla klienta. Potrafią porozmawiać i dobrze doradzić. Sklepy internetowe nie są wyłączone z tej zasady. Jeśli chcesz kupić dobre tabletki na trądzik, napisz maila do takiego sklepu. Zobaczysz z jaką reakcją się spotkasz. Opisz wszystkie swoje wątpliwości i zapytaj, jakie tabletki na trądzik Ci polecają.

Podjęcie takiej korespondencji jeszcze do niczego nie zobowiązuje. Jeśli odpowiedź nie nadejdzie lub będzie mało satysfakcjonująca, możesz napisać do innego sklepu. Ważne żeby się nie zniechęcać. Warto pisać i warto szukać na forach. Z niektórymi sklepami można już nawet kontaktować się za pomocą technologi VoIP.

Leczenie, higiena, tabletki na trądzik

Abstrahując już od konkretnych sklepów i sprzedawców, w tabletki na trądzik warto zainwestować. Oczywiście w tym przypadku, gdy trądzik stanowi problem. Warto w takiej sytuacji wybrać się do lekarza dermatologa lub najpierw do lekarza pierwszego kontaktu. Ostatecznie trądzik, to nie tylko problem estetyczny. U niektórych osób mija wraz z zakończeniem okresu dojrzewania, ale nie u wszystkich. Czasem pojawia się w wieku dorosłym. Jest wynikiem stanów zapalnych skóry oraz może świadczyć o zatkanych porach w skórze.

Dobre tabletki na trądzik wspomogą w leczenie. Należy też zadbać bezwzględnie o czystość skóry. Nie stosuje się wówczas do mycia mydeł mogących wywołać dodatkowe podrażnienia. Istnieją nawet specjalne płyny, które zaleca się do mycia w przypadku trądziku.

Wrócić do netykiety!

Zaczęliśmy od forum internetowego, gdzie pytano o tabletki na trądzik. Tam też zakończymy. Internet właściwie używany może być kopalnią wiedzy. Niestety w zapomnienie poszła przestrzegana niegdyś skrupulatnie netykieta. Dziś pisze każdy i niewielu troszczy się o formę i poprawność swoich wypowiedzi. Dotyczy to nie tylko postów na forach, ale także artykułów, recenzji itp. Prawda jest taka, że jeśli się wysilimy i znajdziemy odpowiednie forum, będziemy mogli pytać o tabletki na trądzik i inne sposoby jego zwalczania. Będziemy mogli we właściwym dziale pytać o wszystkie interesujące nas sprawy i dzielić się wiedzą. Jednak nie wszystkie wypowiedzi mają jakąś wartość merytoryczną i o tym też trzeba pamiętać.

Moja rada jest taka. Należy zadbać o poprawność stylistyczną i ortograficzną oraz dokładnie opisać swój problem. Tylko taka wypowiedź gwarantuje nam skuteczną pomoc. Podobnie, jak nie należy śmiecić na ulicy, tak nie należy również śmiecić w internecie. Szkoda, że tak wielu ludzi tego nie rozumie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *