Uncategorized

Przyczyny powstawania trądziku, czyli czego unikać

Trądzik nie powstaje znikąd – o tym trzeba wiedzieć. I o ile w niektórych sytuacjach nie jesteśmy w stanie zapobiec jego pojawieniu się, o tyle niektórych rzeczy możemy się wystrzegać. Grunt to wiedzieć jakich i które mają wpływ na rozwój tego niepożądanego gościa na naszej twarzy.

Wspominając o bodźcach, na które nie mamy żadnego wpływu, miałem na myśli chociażby zmiany hormonalne (te związane z miesiączką lub po prostu z dojrzewaniem i produkcja chociażby testosteronu), dziedziczną skłonność do posiadania trądziku czy rogowacenie skóry przy ujściach gruczołów łojowych. Są jednak elementy naszego życia, które powodujemy sami i które mobilizują trądzik do działania. Jest to choćby ciąża (choć w tym wypadku nietaktem było by jej odradzanie), stosowanie tabletek antykoncepcyjnych czy leków na epilepsję lub depresję (podobnie jak z ciążą). Ale już stosowanie makeup’u czy perfum na bazie alkoholu, które podrażniają skórę, odradzić ewentualnie można. Podobnie jak niezdrowe, tłuste jedzenie (bo dieta mimo wielu odmiennych opinii, ma wpływ na trądzik).

Przyczyn jest więc dość sporo i na niektóre nie mamy wpływu. jednak ograniczenie tych, które kontrolować możemy, da szansę zminimalizowania narażenia naszej skóry na trądzik. Chociaż oczywiście nie musi, bo jest to pewnego rodzaju choroba losowa, która może wykluć się z któregoś z wielu jaj.


Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczmy je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *