Naturalne metody na trądzik istnieją – poznaj je!
Z trądzikiem walczą przede wszystkim nastolatki – to właśnie w okresie dojrzewania zmiany hormonalne powodują wysyp pryszczy. Często trądzik pojawia się nie tylko na twarzy, ale też na plecach i ramionach. Jak z nim walczyć? Jeśli zależy ci na wysokiej skuteczności za niską cenę, wypróbuj naturalne metody na trądzik.
Naturalne metody walki z trądzikiem mają wiele zalet. Są przede wszystkim znacznie tańsze niż preparaty dostępne w aptekach i drogeriach. Oczywiście, bez trudu natkniemy się w supermarketach na kosmetyki do cery trądzikowej po bardzo przystępnych cenach, jednak przyniosą więcej szkody niż pożytku. Dlaczego? Niska cena uniemożliwia zastosowanie wysokiej jakości składników pielęgnujących i substancji aktywnych.Zamiast tego w kosmetykach tych znajduje się niedrogi alkohol, który wysusza pryszcze. Dzięki temu klient w krótkim czasie zauważa znaczną poprawę. Jednak tuż po odstawieniu kosmetyku gruczoły łojowe uruchamiają reakcje obronną i zaczynają pracować podwójnie mocno, wiec pryszcze wracają, często w większej ilości niż były na początku. Poza tym naturalne metody są całkowicie bezpieczne, nie wywołują podrażnień. Naturalne sposoby na trądzik to też wyraz życia zgodnie z ekologicznymi zasadami. Warto przekonać się, czy naprawdę da się pokonać trądzik, korzystając z tego, co nam oferuje przyroda. Oto garść sprawdzonych porad z szuflady babuni.
Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!
Drożdże pomogą na trądzik
Jedną z najlepszych naturalnych metod na trądzik są zwykłe drożdże spożywcze. Co w nich takiego siedzi? Przede wszystkim – mnóstwo witamin. Szczególnei tych, które są ważne dla skóry i włosów, a więc z grup A, B, D. Najważniejsze są witaminy z grupy D, bo wpływają normalizująco na pracę gruczołów łojowych, a wiec likwidują samą przyczynę trądziku, a nie tylko jego objawy. Aby przeprowadzić zmasowany atak na zaawansowany trądzik, należy działać według następującego planu. Codziennie pij trzy czwarte szklanki ciepłego mleka, w którym rozpuścisz dwie łyżeczki drożdży spożywczych. Najlepiej wypijać taki koktajl wieczorem, ciepłe mleko zapewnia spokojny sen i dobrą pracę układu trawiennego w nocy. Trzy razy w tygodniu zrób też maseczkę z drożdży. Wymieszaj je z odrobiną ciepłego mleka, by uzyskać gęstą papkę. Dodaj do niej miód lub odrobinę oliwy z oliwek. Trzymaj na twarzy przez dwadzieścia minut, po czym spłucz ciepłą wodą. W przypadku zaawansowanego trądziku obejmującego całe ciało, konieczne mogą być drożdżowe kąpiele. Do ich przygotowania potrzebujesz nieco więcej drożdży – około pół kilograma. Rozpuść je w litrze tłustego mleka, podgrzewając na wolnym ogniu. Taką mieszankę dodaj do wanny z ciepłą wodą. Kąp się przez dwadzieścia minut, po czym starannie opłucz i osusz ciało. Kąpiel drożdżowa powinna być stosowana raz w tygodniu, aż do ustąpienia objawów.
Naturalne maseczki do cery trądzikowej
Nie tylko drożdże pomagają leczyć trądzik. Jako składnik antytrądzikowej maseczki świetnie sprawdza się miód. Wystarczy wymieszać naturalny produkt pszczelarski z sokiem z cytryny i oliwą z oliwek. Taka maseczka ma działanie antybakteryjne, oraz świetnie łagodzi wszystkie podrażnienia. Świetnie sprawdza się jako kuracja po nadmiernym przesuszeniu skóry silnie działającymi kosmetykami antytrądzikowymi. Do tłustej i trądzikowej cery nadaje się też maseczka z otrąb. Wystarczy wymieszać je na papkę z ciepłą wodą. Maseczka ta ma działanie oczyszczające. Maseczka z aspiryny pomoże natomiast pozbyć się przebarwień po trądziku, blizn i nierównego kolorytu skóry.
Pij bratek i rumiane, a pozbędziesz się trądziku!
Naturalne metody na trądzik to też wywary ziołowe, które pomagają od wewnątrz rozprawić się z tym problemem. Najlepiej sprawdza się napar z fiołka trójbarwnego oraz z rumianku. Zioła te maja działanie oczyszczające i antybakteryjne. Warunkiem osiągnięcia sukcesu w walce z trądzikiem jest cierpliwość i systematyczność, bo efekty pojawiają się po kilku tygodniach.