Uncategorized

Tabletki na trądzik – rodzaje tabletek

Trądzik, ze względu na złożoność przyczyn, jest leczony bardzo różnorodnie. W leczeniu trądziku wykorzystuje się wiele rodzajów tabletek, ale najogólniej rzecz biorąc wszystkie tabletki na tradzik należałoby podzielić na cztery grupy: najłagodniej działają tabletki oparte na wyciągach z roślin i substancjach naturalnych pomocnych w leczeniu trądziku (to popularne suplementy), kolejną grupą tabletek są tabletki antykoncepcyjne zalecane kobietom, następne dwie grupy to antybiotyki i retinoidy stosowane w zaawansowanym i intensywnym trądziku. U zdecydowanej większości osób trądzik przebiega na tyle łagodnie, że chcąc dodatkowo zminimalizować jego przebieg można z powodzeniem wykorzystać jedynie suplementy. W cięższych postaciach trądzik bywa na nie oporny, choć oczywiście i w takich przypadkach tabletki na tradzik dostępne bez recepty mogą wyraźnie pomóc w złagodzeniu jego objawów. W uzasadnionych przypadkach dermatolodzy zalecają pacjentom leczenie ogólnoustrojowe oparte na antybiotykach, retinoidach, bądź też (w przypadku kobiet) doustnej antykoncepcji hormonalnej.
Które tabletki na tradzik są najlepsze i najskuteczniejsze? Niestety, reguł nie ma. Dlaczego?

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczmy je!

Tabletki na trądzik bez recepty

To w zasadzie suplementy diety, ale ja osobiście nie bagatelizowałabym ich z tego powodu. To, że są suplementami i że można kupić je bez recepty nie znaczy wcale, że nie działają. Wbrew pozorom niektóre tabletki na trądzik osiągają wysoką, choć oczywiście nie stuprocentową skuteczność. Są bezpieczne, bo raczej trudno je przedawkować, a choć dawki należy dobierać indywidualnie przy odrobinie zaangażowania ustalenie dawki optymalnej jest możliwe, a nawet łatwe – wystarczy wnikliwie obserwować własny organizm. Po jakie tabletki warto sięgnąć? Wydaje mi się, że najlepszą opcją jest wykorzystanie tych, które zbierają najlepsze recenzje wśród użytkowników. Na rynku nie ma tabletek na trądzik które są skuteczne i niezawodne, a ich stosowanie przynosi efekty w stu procentach przypadków. W ogóle nie ma takich tabletek, ale są specyfiki lepsze i gorsze, skuteczniejsze i mniej skuteczne, wystarczy trochę rozejrzeć się wokół i rozsądnie wybrać opcję która wydaje się najlepsza (ma najlepsze recenzje).

Tabletki hormonalne

Stosowane są w trądziku o średnim stopniu nasilenia, przy czym są to środki charakteryzujące się dość częstym występowaniem skutków ubocznych w postaci przybierania na wadze czy wahań nastroju. Z drugiej strony jednak wykazują sporą skuteczność, więc trudno dziwić się, że na ich stosowanie decyduje się sporo osób. Tabletki te dostępne są jedynie na receptę i można przyjmować je jedynie w porozumieniu z lekarzem po wykonaniu niezbędnych badań kwalifikujących do podjęcia takiej terapii.

Antybiotyki

Antybiotyki należałoby uznać za typowe tabletki na trądzik, choć w rzeczywistości leczenie ogólnoustrojowe tj. antybiotyki w postaci tabletek, zalecane jest raczej rzadko. Znacznie częściej stosuje się maści antybiotykowe i leczenie miejscowe. Antybiotyki stosowane są w trądziku o średnim i znacznym stopniu nasilenia. Ich stosowanie obwarowane jest pewnymi ograniczeniami – antybiotykoterapii nie można bowiem prowadzić w nieskończoność, sprawdź: sposoby na trądzik. Poza tym antybiotyki niszcząc bakterie wpływają jednak dość niekorzystnie na organizm toteż tym bardziej sięgając po nie należy wykazać daleko idącą ostrożność.

Retinoidy

Czołowym przedstawicielem tej grupy środków jest izotretynoina. To tabletki bardzo silne, stosowane u nielicznych pacjentów. Do ich stosowania istnieje sporo przeciwwskazań toteż mogą być przyjmowane jedynie pod warunkiem pozostawania pod stałą opieką lekarza.
Retinoidy miewają też nieprzyjemne skutki uboczne, toteż sięga się po nie w ostateczności.

Na koniec jeszcze jedna uwaga: podstawą jest pielęgnacja. Cera trądzikowa ma specyficzne wymogi i należy się do nich dostosować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *